Bylinky, které nastartují vaši imunitu a sníží riziko vzniku nemocí

Trápí vás oslabená imunita? Celou zimu marně bojujete s rýmou a nachlazením a ani v létě se vám lépe nedaří? Bylinky vše vyřeší, jelikož to, co potřebujete udělat, je posílit vaši obranyschopnost. Existuje hned několik možností, jak toho docílit, ale jednou z nejzdravějších je rozhodně užívání těchto bylinek.

Echinacea

Třapatka nachová, známější pod svým latinským názvem echinacea, bývá spojována především s obranyschopností organismu a imunitou. Účinně také hubí viry, některé bakterie i plísně a je znám její léčebný účinek při nádorových onemocněních. Užívá se při nachlazení, chřipce a kašli, zánětech močových cest, chronických zánětech kloubů, bércových vředech i kožních potížích.

Rakytník

Další oblíbenou bylinkou, která se užívá na podporu imunitního systému, je rakytník řešetlákový. Využívanou částí rostliny jsou především plody, které se mohou užívat jak v čerstvém, tak i sušeném stavu. Z plodů a dužiny se dají vyrobit chutné marmelády, džemy a sirupy, které jsou ceněny pro svůj vysoký obsah vitamínů. Rakytník je cenným antioxidantem, obsahuje nejvíce vitamínu C, A a E, dále také D, K, vitamíny skupiny B a kyselinu listovou.

Ginkgo biloba

Tato bylina se nejčastěji spojuje se zlepšením paměti a koncentrace, ale také dobře ovlivňuje imunitu. Antioxidanty chrání tělo před škodlivými účinky volných radikálů. Extrakt z ginkgo biloby snižuje negativní vlivy vnějšího prostředí na mozek a jeho strukturu.

Ženšen

Nemůžeme zapomenout na ženšen, který bývá považován za elixír života. Působí značně antioxidačně, detoxikačně a stimulačně. Používá se extrakt z kořene, který rovněž výrazně podporuje sexuální i mozkové funkce. V neposlední řadě ženšen zpomaluje stárnutí tkání a posiluje jakýmkoliv způsobem oslabený organismus.

Zázvor

Je zcela nepostradatelný, pokud jde o posílení imunity. Snižuje zánětlivé stavy, zlepšuje kardiovaskulární zdraví, snižuje cholesterol. Při ataku chřipky poskytuje nenahraditelnou úlevu.