Domácí oreganový olej může jako přírodní antibiotikum zabrat na řadu problémů

Hledáte účinný způsob, jak bojovat s nemocemi přírodní cestou? Existuje řada metod, ale ne každá je tak snadno dostupná. Oreganový olej však dostupný je. Zde problém řešit nemusíte. Snadno si jej vyrobíte doma, a přitom je to jeden z nejsilnějších léků, které příroda nabízí. Na rozdíl od antibiotik se obejde zcela bez vedlejších účinků. Nemusíte se bát vedlejších efektů, které konzumace antibiotik nutně přináší.

K nim patří například oslabení celkové imunity, likvidace střevních bakterií, snížení vstřebávání vitamínů a porušení sliznice ve střevech. Takže pokud to není vysloveně nutné, je lepší se antibiotikům vyhnout a zkusit použít přírodní lék – třeba právě oreganový olej.

Nejúčinnější přírodní antibiotikum

Oreganový olej se získává z květů a listů rostlin divokého oregana, které efektivně bojuje s infekcemi. Bylo zjištěno, že oreganový olej je účinný při zabíjení bakterií Staphylococcus a dalších 25 různých druhů bakterií. Říká se, že olej z oregana by mohl být jedním z nejúčinnějších antibiotik přírody. Má totiž nejvyšší obsah fenolů, přírodních fytochemických sloučenin, které mají vysoké antioxidační účinky.

Vyrobte si sami

Skvělou zprávou navíc je, že si tento lék můžete vyrobit i sami doma. Výroba oreganového oleje je snadná, zabere jen trochu času. Budete potřebovat čerstvou bylinku, a to celou její vrchní část, včetně stonků, květů a listů, kvalitní panenský olej a zhruba půllitrovou sklenici, která je vyvařená a suchá. Oregano nahrubo nakrájejte, vložte do sklenice a zalijte vybraným olejem. Sklenici pevně uzavřete, vložte ji do hrnce s vodou a přiveďte k varu. Poté ihned vypněte a nechejte sklenici v horké lázni asi deset minut odstát. Dva týdny je třeba nechat tinkturu odstát s tím, že sklenici každý den protřepete. Poté hotový olej přeceďte do vhodné lahvičky, kterou skladujte ve tmě a v chladu, tedy nejlépe v lednici.

Lék lze užívat jak vnitřně, tak i zevně. Pro úlevu od akutních potíží přidejte 2 až 3 kapky oreganového oleje do difuzéru nebo výparníku a zhluboka se nadechujte. Pokud vás bolí v krku, nakapejte 2 až 3 kapky oreganového oleje do sklenice vody a vypijte ji.

Fotografie: Pixabay

 

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]