Běžná citronová kůra může pomoci od bolesti kloubů

Fotografie: Pixabay

Nejrůznější bolesti kloubů jsou jednou z civilizačních nemocí dneška. Navíc nejde o problém, který by se týkal pouze starší populace, potýkají se s ním i mladí lidé v produktivním věku. S artrózou i artritidou, dvěma nejběžnějšími problémy, které s klouby souvisejí, lze ale bojovat nejen pomocí nejrůznějších přípravků z lékárny, ale také přírodní cestou.

Citronová kůra a její účinky

Citronovou kůru při konzumaci citronů ve většině případů nijak nevyužíváme, za cennou považujeme především citronovou šťávu. To je ale škoda, neboť citronová kůra v sobě ukrývá velké množství zdraví prospěšných látek. Je například bohatá na vitamín C, pektin a flavonoidy, které snižují riziko vzniku hypertenze, vysokého cholesterolu i obezity. Zároveň má velmi dobré antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, a pomůže tak od nejrůznějších infekcí či mykóz.

Zábal s citronovou kůrou

Pokud vás trápí bolesti kloubů doprovázené nejrůznějšími otoky, zarudnutím i horečkou, zkuste si za pomoci citronové kůry připravit velmi jednoduchý zábal, který vám od těchto problémů účinně uleví. Jednou z možností je citronovou kůru lze oloupat a na bolavý kloub přiložit jen tak a přichytit pomocí obvazu. Druhý způsob obnáší výrobu léčivé směsi, na kterou budete potřebovat kůru ze dvou citronů, několik listů eukalyptu a extra panenský olizývový olej. Vzhledem k tomu, že jsou citrony často chemicky ošetřovány, je vhodnější použít bio citrony a před použitím kůru důkladně omýt pod teplou vodou. Oloupanou kůru poté vložte do skleněné nádoby, přidejte k ní olivový olej a listy eukalyptu a sklenici uzavřete. Takto nechte působit po dobu dvou týdnů. Následně do vzniklého roztoku pomořte obvazovou gázu a tu poté přiložte na bolestivé místo. Nejvhodnější je nechat zábal působit přes noc, uvidíte, že výsledek vás mile překvapí.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]