Takový vliv má na vaše tělo pravidelná konzumace avokáda. Jeho blahodárné aktivní látky jinde nenajdete

Fotografie: Depositphotos

Pokud jste ještě nikdy neokusili avokádo, nyní je nejvyšší čas. Potravina je nejen chutná, ale také nabízí spoustu zdravotních výhod díky svému bohatému obsahu živin.

Avokádo je velice oblíbenou potravinou a nesmí chybět v žádném zdravém jídelníčku. Je bohaté na mnoho důležitých živin a dokáže nabídnout hojnou dávku zdravých tuků a vlákniny. Obsahuje protizánětlivé a antioxidační sloučeniny a působí přínosně na zdraví srdce. Je ideální surovinou pro přípravu různých pokrmů od pomazánek přes salát až po hlavní jídlo. Pokud ještě nevíte, jak blahodárně může působit na vaše tělo, zjistěte, co všechno může avokádo nabídnout.

Avokádo je vitamínovou bombou

Avokádo je skutečně jedinečnou potravinou především díky svému obsahu živin, vitamínů a minerálů. Je bohatým zdrojem zdravých tuků a vlákniny. Pokud vám chybí hořčík, vitamín B6, vitamín C nebo E a foláty, pak je avokádo přesně tou potravinou, kterou je potřeba dostat na váš talíř. Pokud jej budete pravidelně konzumovat, zlepší celkovou kvalitu vašeho zdraví, jak uvádí web Healthline.

Snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění

Kardiovaskulární choroby jsou jednou z nejčastějších příčin úmrtí. Je tedy nezbytně nutné se věnovat prevenci a předcházet rozvoji těchto nemocí. Malým krokem k ochraně vašeho srdce je právě avokádo, jež má pozitivní vliv na zdraví tohoto orgánu díky vysokému obsahu mononenasycených tuků. Také obsahuje karotenoidy a fenoly, antioxidanty pomáhající předcházet zánětům a zlepšující krevní oběh.

Udržíte si optimální tělesnou hmotnost

Avokádo ve vašem jídelníčku vám může pomoci shodit pár přebytečných kil a také zajistit, že se budete cítit déle sytí, což oddálí vaši chuť na různé nezdravé svačinky, jak informuje odbornice na stravování Adrienne Seitz. Avokádo je velice všestranné, připravit si z něj můžete pomazánku, přidat jej do salátu nebo také do různých omáček.

Tohle se stane s vaším tělem, pokud sníte přezrálý banán. Mezi zralými a přezrálými kusy jsou velké rozdíly

avokádo
Fotografie: Freepik

Pomůže vám zvládat depresi

Avokádo obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, které působí příznivě i na vaše duševní zdraví. Například draslík a kyselina listová dokážou zlepšit vaši náladu a snížit pocity úzkosti a deprese. Byla zjištěna přímá souvislost mezi rozvojem deprese a nízkou hladinou draslíku. Pokud vás přepadají černé myšlenky, zkuste avokádo.

Tato potravina také dokáže účinně bojovat s vysokým krevním tlakem a snižovat hladinu cholesterolu, jak jsme již psali na ZdravémStravování, kde jsme uvedli i další potraviny vhodné k prevenci hypertenze a vysokého cholesterolu. Myslete na své zdraví a změňte svou stravu tak, aby vám bylo dobře po těle i na duši.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]