Skořice je skutečný poklad pro zdraví. Látky v ní obsažené ocení srdce i mozek

Fotografie: Jonathunder / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Skořice nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské tělo. Stačí již lžička denně a můžete podpořit svůj krevní oběh a mozkové funkce.

Skořice je velmi oblíbené koření, které většina lidí zná pro jeho jedinečné aroma. Mnozí si však neuvědomují, že toto úžasné přírodní léčivo obsahuje značné množství antioxidantů a dalších prospěšných sloučenin. Díky těm podle lékařky Amy Richter pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, snižuje riziko vzniku srdečních chorob a stejně tak působí protizánětlivě. Je navíc velmi levná a lze ji získat téměř v každém obchodě s potravinami.

Silné protizánětlivé vlastnosti

Ačkoli je zánět velmi důležitý pro regeneraci těla a opravu tkání, pokud se z něj stane chronický problém, může zdraví spíše uškodit. Pokud však zařadíte skořici do svého pravidelného jídelníčku, nic takového vám nehrozí, protože obsahuje řadu užitečných antioxidantů, které proti němu pomáhají účinně bojovat.

Ochrana před srdečními chorobami

Skořice je spojována se sníženým rizikem srdečních chorob, které patří mezi nejčastější příčiny úmrtí po celém světě. Důvodem je především skutečnost, že její pravidelná konzumace snižuje hladiny triglyceridů, celkového cholesterolu a podle lékařky Zilpah Seikh také cukru v krvi, jež přispívají k jejich rozvoji. Z dlouhodobého hlediska pak toto úžasné přírodní léčivo podporuje regulaci krevního tlaku.

Zlepšuje citlivost na inzulín

Inzulín je jedním z klíčových hormonů, které regulují metabolismus a spotřebu energie, a je také zodpovědný za transport cukru do potřebných buněk. V důsledku některých faktorů nezdravého životního stylu se však mnozí lidé začínají potýkat s rezistencí vůči jeho působení, což dále vede k rozvoji nebezpečných onemocnění, jako je cukrovka. Skořice však účinně podporuje jeho funkci a zabraňuje tělu vytvořit si vůči němu rezistenci.

skořice a čaj
Fotografie: Pexels

Vitaminová bomba podle receptu našich babiček. Zabrání zdravotním neduhům a je hotová za 5 minut

Má pozitivní účinky na zdraví mozku

Mozek je velmi důležitý orgán, který má vliv na celé tělo. Je proto důležité dbát na jeho zdraví a čas od času mu dopřát živiny, které potřebuje. Například taková skořice pomáhá stimulovat jeho funkce a snižuje riziko vzniku nebezpečných onemocnění, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Důvodem je pravděpodobně skutečnost, že pomáhá inhibovat hromadění proteinu zvaného tau v mozkových buňkách. Na ZdravémStravování jsme také psali o nejčastějších příznacích Alzheimerovy choroby.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]