Nejlepší přírodní léky, které pomohou s potlačením úzkosti

Anxiolytika neboli léky na úzkost nemusí předepisovat jenom lékař. Může jít o unikátní přírodní formu, která má celou řadu kladů. První je ta, že dané léky bez problémů seženeme, se jedná o v podstatě běžné a známé byliny. Druhým kladem je to, že daná anxiolytika skutečně zabírají. A třetím kladem je, že neobsahují chemii jako klasické léky, která může být spojena s vedlejšími účinky.

Kozlík lékařský

Pod názvem Kozlík lékařský se skrývá zajímavá bylina, které patří mezi nejznámější a také nejlepší přírodní anxiolytika. Je známá především svými uklidňujícími vlastnostmi, a tak jde o velmi dobrý lék na úzkost. Pomůže jak v jejím případě, tak i pokud člověka trápí například nespavost. Pozor však na možné kontraindikace s jinými léky. Zde je dobré myslet na prvotní konzultaci s lékařem.

Lípa srdčitá

Další velmi známá možnost, kde hledat přírodní léky proti úzkosti. Sušené květy pomáhají hlavně zklidňovat, stejně jako pomáhají zvládnout bezproblémový spánek. Použití je v tomto případě jednoduché, jelikož nejlepší formou je lipový čaj, který stačí pravidelně, nejlépe potom každý den pít. Uvidíte, jak to vaší psychice celkově prospěje.

Tryptofan

Třetí možností, když chcete volit přírodní anxiolytika, je Tryptofan. I když název je poměrně složitý, jedná se o látku, kterou obsahuje celá řada potravin. Kladem této látky je to, že dlouhodobě uvolňuje serotonin, tedy hormon štěstí. A tak navozuje pocit pohody. Pokud po něm toužíte, tak si dejte drůbeží maso, ryby, vaječné žloutky, ananas, švestky, avokádo, nebo třeba banány, ořechy a hořkou čokoládu.

Omega 3

Omega 3 mastné kyseliny jsou doporučovány na lidské zdraví a málokdo ví, že se hodí i na zlepšení psychické kondice. To proto, že umí snižovat hladinu kortizolu, který je takzvaným stresovým hormonem. Kdo hledá přírodní lék na úzkost, měl by jíst ryby, lněná semínka, vejce, ořechy, olivový olej, avokádo, ale i sójové boby, stejně jako třeba špenát, dýni nebo jahody.

Chmel

Základní surovina pro pivo se řadí také anxiolytika. Nechceme vám radit vypít každý den několik piv. Raději si dejte chmel v přírodní formě. Hodit se může třeba odvar z chmele, který pro zlepšení chuti doporučujeme osladit medem. Kromě zlepšení psychického stavu je doporučován i ženám v menopauze, nebo lidem kteří chtějí přestat kouřit a neví, jak to zvládnout.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]