9 tipů jak spálit kalorie i bez fitka a trenéra

Ačkoliv do léta ještě zbývá pár měsíců, nadešel nejvyšší čas s tím něco udělat, pokud chcete zhubnout do plavek. Hubnout pár týdnů před koupací sezónou drastickou dietou nestojí za to.

Sice se vám může podařit nějaké to kilo zhubnout, ale rozhodně nepůjde o zdravé hubnutí. O pevném těle také nemůže být řeč. Tudíž právě teď nadešel nejvyšší čas na změnu jídelníčku a pravidelný pohyb. Možná vás potěší, že vůbec není potřeba utrácet jmění za trenéry, fitness náčiní a permanentky. Zvládnete to sami z pohodlí domova, případně venku. Jak na to?

1.Dělejte dřepy a výpady

Odskočte si do předsíně nebo na jiné místo u vás doma, kde je možné provádět dřepy, výpady vpřed, vzad i do strany. Během 5 minut vykonávání výpadů spálíte 45 kalorií. Troufnete-li si na výpady s výskokem, spálíte ještě více.

2.Běh na místě

Pokud vás běhání venku po čertech nebaví, klidně si zaběhejte doma. A nepotřebujete dokonce ani běhací pás. Jen si to zkuste. Těžší to budete mít, když se budete snažit zvedat kolena vysoko. Běhat můžete u televize, než se vám uvaří brambory nebo upeče maso, než vám zaschne lak na nehtech. 5 takového běhu a spálíte 62 kalorií.

3.Cvičte podle youtube

Najdete tam taneční a pohybové programy i s lektorkou – nepotřebujete k tomu ani podložku. Prostě se hýbejte do rytmu hudby, skákejte, dovádějte, zkuste třeba Zumbu a rozjeďte to na plné pecky. Za 5 minut takového dovádění spálíte 45 kalorií.

4.Rychlá chůze

Projděte se do obchodu nebo si dejte kolečko kolem bloku. Jdete ke kamarádce na kafe? Oblékněte se sportovně, zapomeňte na autobus a běžte pěšky. 5 minut svižné chůze a zbavíte se 22 kalorií. Když na to přijde, chodit můžete i po domě, bytě je-li větších rozměrů.

5.Úklid není nepřítel

Dokonce při uklízení vašeho domova pálíte kalorie. Stačí vzít do ruky vysavač a vyluxovat byt. Určitě neluxujte v rámci tréninku, ale spálené kalorie si tam můžete započítat. Za 5 minut svižného úklidu spálíte 22 kalorií.

6.Zatančete si

Šijí s vámi všichni čerti pokaždé, když hraje hudba? Klidně si pořádně zatancujte. Tanec je na hubnutí výborná věc. Zabavíte se a ještě za 5 minut tance zbavíte 26 kalorií.

7.Choďte po schodech

Snažte se nepoužívat výtah a chodit zásadně po schodech. Ono se to nezdá, ale posilujete tím nohy a zadek, nehledě na to, že spálíte během 5 minut 36 kalorií. Tudíž bydlíte-li v paneláku a nikdo s vámi nechce chodit běhat, nazujte tenisky a vyběhněte si po schodech. Schody jsou vůbec bezvadná fitness pomůcka. Můžete je vyběhnout, vyskákat, dělat na nich kliky.

8.Co je psáno – to je dáno

Chcete-li mít pod kontrolou své sportovní výkony, pořiďte si třeba krokoměr, který pohlídá jednak spálené kalorie, ale i kroky, které během dne ujdete. Doporučuje se nachodit 10 tisíc kroků během dne a 6 tisíc kroků, pokud ještě podnikáte nějakou sportovní aktivitu. Mimo nachozených kroků budete přímo i vidět, kolik kalorií jste spálili. Pokud krokoměr není to, co vás sláká, existují aplikace do mobilních telefonů, které nabízejí množství sportovních aktivit. Nejenže vás to bude motivovat, můžete se hecovat s přáteli k lepším výkonům. Denní výkony se vám budou ukládat a získáte lepší přehled.

9.Skákejte přes švihadlo

Máte-li dost místa a nebydlí pod vámi lidé, zaskákejte si doma. Jinak je lépe jít provádět tuto aktivitu ven. Za 5 minut skákání spálíte až 64 kalorií. Ne nadarmo používají tuto zapomenutou pomůcku za pár korun i profesionální boxeři, tanečníci, modelky a tenisté. Toto cvičení tvaruje nohy, zbavuje celulitidy, posiluje paže a záda.

Obrázek: pixabay.com