9 důvodů, proč je ricinový olej úžasný pro vaše zdraví

Ricinový olej má velmi pestré využití a poptávka po něm neustále roste. Obsahuje tři odlišné mastné kyseliny, což je velmi prospěšné pro zdraví. Kyseliny v ricinovém oleji zahrnují linoleáty, oleáty a ricinoleáty. Tento typ oleje je prospěšný pro vaše zuby, nehty, vlasy, pokožku, plíce, ale i některé specifické orgány.

Ricinový olej je dávný prostředek přírodní medicíny a ne nadarmo se mu také přezdívá elixír krásy. Vhodný je pro posílení lámavých slabých vlasů, suché namáhané pokožky, i křehkých nehtů. Přinášíme vám 9 důvodů, proč je ricinový olej tak úžasný.

1. Posiluje imunitu

Bylo prokázáno, že ricinový olej obsahuje složky, které podporují tvorbu protilátek pro ochranu před patogeny a toxiny.

2. Pomáhá lidem s artritidou

Ricinový olej je ideálním řešením pro snížení bolesti kloubů a tkání. Má protizánětlivé vlastnosti, které hrají klíčovou roli při poskytování úlevy od bolesti kloubů, bolavých svalů a zánětu nervů.

3. Přirozené projímadlo

Olej obsahuje kyselinu ricinolejovou, která působí jako přírodní projímadlo. Je stále součástí lidové a konvenční medicíny. Pokud trpíte zácpou, pak vám může pomoci právě tento olej.

4. Hydratace pokožky

Použití ricinového oleje pomáhá hydratovat pokožku. Vše, co potřebujete, je několik kapek oleje pro jemnou masáž pokožky. Ta zůstává po aplikaci pružná, hladká, revitalizovaná. Ricinový olej je bohatý na mastné kyseliny, které jsou schopny proniknout kůží. Pomáhá při odstraňování suchých míst na pokožce a zlepšuje stav kůže. Na trhu existují i krémy s obsahem tohoto oleje.

5. Pomáhá při léčení ran

Olej může pomoci také při dezinfekci ran a poranění. Má antimikrobiální vlastnosti a je účinným prostředkem při léčbě menších řezů a škrábanců a jeho protizánětlivé vlastnosti zklidňují bolest. Mimo jiné pomáhá s léčením kožních onemocnění. Obsahuje totiž kyselinu undecylenovou, která hraje klíčovou roli v léčbě kožního onemocnění.

6. Odstraňuje menstruační poruchy

Kyselina ricinolejová je přírodní emmenagoga, která může pomoci při problémech s menstruací, pokud se vyskytnou případy obstrukční, opožděné nebo bolestivé menstruace. Bolest během menstruace pomáhá léčit/zmírnit právě tento olej.

7. Ošetření popálené kůže

Ricinový olej má fantastické léčivé účinky, které mohou pomoci při léčbě zanícené kůže. Studie ukazuje, že kyselina ricinolejová, která je hlavní složkou ricinového oleje, má pozoruhodné protizánětlivé vlastnosti, což zrychluje hojení. Zánět v kůži může být způsoben různými příčinami, jako je akné, suchá kůže a popáleniny.

8. Péče o vlasy

Existují různé příčiny vypadávání vlasů, a dvě z hlavních příčin vypadávání vlasů jsou mikrobiální a plísňové infekce. Ricinový olej obsahuje ricin a kyselinu ricinolejovou, která má fungicidní, insekticidní a germicidní vlastnosti. Pomáhá chránit vaše vlasy před mikrobiálními a plísňovými infekcemi. Mimo to pomáhá vlasy vyživovat a bojuje proti lámavým a křehkým konečkům.

9. Vyvolání porodu

Studie ukazují, že ricinový olej může pomoci při vyvolání porodu. Nicméně není vhodné užít jej bez souhlasu s lékaře.

Když analyzujeme zdravotní přínosy ricinového oleje, je prospěšný pro lidi se zdravotními problémy, ale také pro lidi bez zdravotních problémů. Lidé bez zdravotních problémů ho mohou používat pouze ke zlepšení svého zdraví, krásy. I přes různé výhody ricinového oleje byste měli být opatrní s jeho užíváním. Některé z běžných vedlejších účinků ricinového oleje jsou vyrážky, svědění, závratě a další.

Obrázky: baldingbeards.com, healthline.com