Nevinné věci, které dělá většina lidí každý den a ničí si tím zbytečně zdraví, aniž by o tom věděli

Fotografie: Freepik

Tyto destruktivní návyky jsou zlozvyky mnoha lidí, i když si je většinou neuvědomujeme. Mohou se ale ukázat jako zdraví škodlivé nebo dokonce nebezpečné.

Každodenní život přináší nejen potěšení, ale i starosti. Možná v seznamu najdete věci, které děláte běžně, aniž byste věděli, jak jsou nezdravé nebo mohou do budoucna poškodit vaše zdraví.

Dávejte si pozor, jestli nekřížíte nohy nebo máte správné sluneční brýle

První zmínka o škodě, kterou způsobily zkřížené nohy byla provedena již v roce 1999. Četné studie potvrdily, že sezení se zkříženýma nohama, ať na židli nebo na podlaze, vede k hypertenzi, křečovým žilám a poškození nervů. Krmení ptáků je jednou z oblíbených aktivit, které rodiče dělají se svými dětmi. Je to ale velmi nebezpečné. Šance na přenos nakažlivé choroby na ptáka je více než 50 %. Holubi mohou přenášet plané neštovice, salmonelu nebo další nemoci.

Problém můžete být ve slunečních brýlích. Ve snaze ušetřit několik stovek používají jejich výrobci levné plasty. Ty ale nechrání oči před ultrafialovým zářením, které může vést k popáleninám sítnice. Díky stínu se rozšíří a dostanou dvojnásobnou dávku záření, což je ještě škodlivější než vůbec brýle nenosit.

Dejte si pozor, jaké množství vody denně vypijete. Malé množství je stejně špatné, jako když ji vypijete až příliš mnoho. Vědci tak trvají na tom, že potřeba vody v těle je individuální. Pokud cvičíte, budete muset vypít vody více, ale pokud nejste sportovně aktivní, nebo máte problémy s ledvinami či srdcem, je nejlepší vypít vody raději méně. V každém případě pijte, pokud máte žízeň, a pokud to tak necítíte, netlačte na sebe.

Fotografie: Freepik

Pokud jste se zranili, je normální na místo přiložit studený nebo teplý obklad

Přiložení studeného nebo teplého obkladu na bolavé místo je způsobem, jak mu ulevit v co nejkratší čas. Existuje seznam nemocí, které ale použití lahve s horkou vodou nevyžadují. Mezi ně patří krvácení, akutní zánět břicha a prvních hodiny nebo dokonce dny po tom, co si poraníte nebo vyvrtnete kotník.

Takových nevinných věci je určitě ještě mnohem více. Vůbec si nemusíte uvědomit, že jsou pro lidské zdraví škodlivé nebo že byste mohli ublížit někomu jinému. Pokud se na tyto zvyky zaměříte, zjistíte, že se dají dělat i jinak. Nešetřete na sobě ani na dětech, veďte je ke zdravému životnímu stylu, který si poté vezmou i do dospělého života. V článku jsme zmínily krmení ptáků – věděli jste, že když jim dáváte pečivo, ubližujete jim? Místo rohlíků a chleba jim kupte mražený hrášek, kukuřice nebo zajděte do zverimexu pro ptačí zob. Ptáci budou stejně nadšeni, a navíc se jim vyhnou zdravotní problémy, které by mohly způsobit jejich uhynutí. I takové maličkost by vaše děti měly znát, ale nezapomeňte jim je sdělovat úměrně jejich věku.

Zdroj: TheHealthy