6 tipů na nápoje z vody, které prospějí ku zdraví a kráse

obrázek:eastofedencooking.com

Máme tu pro vás další tipy na nápoje z vody, když rtuť na teploměru ne a ne jít dolu. Tyto nápoje z vody prospějí vaši kráse a zdraví. Uvedené přísady nakrájejte na kousky a nechte odstát ve vodě.

1. Mango a zázvor

Tato kombinace se může zdát zvláštní, ale přináší spoustu zdravotních přínosů. Zázvor má řadu výhod pro naše zdraví, například bojuje s infekcemi, snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá trávit a snižuje bolesti svalů. Mango je silný antioxidant, který obsahuje hodně vitamínů, to vše pomáhá k udržení mladé a zářivé pokožky, dále pomáhá při produkci krevních buněk.

2. Grapefruit a rozmarýn

Rozmarýn je jednou z hlavních složek, kterou konzumují obyvatelé italské vesnice Acciaroli – zde se populace dožívá kolem 100 let. Že by to byl klíč k dlouhověkosti? Rozmarýn přispívá ke zlepšení krevního oběhu, tím pádem odešle do mozku více krve, a proto snižuje potencionální riziko vzniku Alzheimerovy choroby. Grapefruit je nejen chutný, ale taky přírodní spalovač tuku, zrychluje metabolismus a čistí játra. Nenechte nápoj odstávat příliš dlouho, doporučujeme si ho vyrobit ráno a popíjet během dne. Rozmarýn by byl příliš silný, kdyby byl ve vodě přes noc.

3. Mix melounů

Nakrájíme různé druhy melounu a dáme přes noc odstát ve vodě. Melouny chutnají skvěle a jsou úžasné pro naši pokožku. Melouny jsou nesmírně hydratační, jsou také plné antioxidantů a obsahují vitamíny, které podporují tvorbu kolagenu, což pomáhá, při regeneraci, kožním buňkám.

4. Citrusy s mátou

Vyberte si své oblíbené citrusové plody, nakrájejte je na plátky a přidejte drcenou mátu. Přidáním máty do vody zlepšíte trávení a zrychlíte váš metabolismus. V neposlední řadě je díky ní nápoj osvěžující. Máta obsahuje kyselinu salicylovou, což je silný bojovník proti akné a má další protizánětlivé vlastnosti, které působí na podráženou pokožku.

5. Salátová okurka s levandulí

Důvodem, proč se tolik doporučuje použití okurek je, že jsou dobré pro naši pokožku a obsahují mnoho minerálů – především křemík, draslík a magnesium. Tato směs je obzvláště zdravá. Okurky jsou silným antioxidantem, vyplavují tak veškerý odpad z těla. Přidáním drcené levandule dodá nápoji nejen příjemnou vůni, ale pomáhá též při trávení. Levandule obsahuje polyfenoly, které snižují špatné bakterie ve střevě.

6. Ananas a kokosová voda

Je to takový malý podvod, protože tento nápoj není z obyčejné vody. Zajděte do obchodu a kupte si kokosovou vodu. Do kokosové vody vložte nakrájený ananas a nechte přes noc odstát v lednici. Kombinace kokosu a ananasu je vynikající a připomíná pina coladu bez cukru a kalorií, které k tomuto koktejlu patří. Kokosová voda obsahuje elektrolyty (Informace o tom co jsou to elektrolyty, naleznete zde.), což vás hydratuje v rekordním čase. Ananas je další ovoce, které napomáhá při přirozeném spalování tuku a při produkci kolagenu. Kolagen není významný jen pro krásnou pleť, ale má též významnou roli v oblasti zdraví kostí a opravy tkáně. (Více informací o kolagenu a jeho přirozené tvorbě, naleznete zde.)

Mohlo by Vás zajímat:

kolik byste měli vypít vody
zdravý zázvorový nápoj
způsoby, jak vylepšit chuť vody