Sbohem, pneumatiko: Podle typu břicha je možné stanovit optimální plán hubnutí. Vše bez krutého hladovění

Fotografie: Depositphotos

Vesměs každý by si přál mít břicho ploché a vysportované. Docílí ho ale jen někdo. Většinou ten, kdo pravidelně cvičí. Komu se hýbat nechce, ten se musí s bříškem smířit.

Ke vzniku bříška dochází většinou v důsledku nezdravého způsobu života. Když se člověk přejídá, jí hodně sladkých nebo tučných jídel a k tomu zanevřel na pohyb, nemůže se pak divit, že mu nějaké břicho vyroste. U starších žen dochází k nárůstu množství tuku v oblasti břicha v důsledku menopauzy a s ní spojeným zpomaleným metabolismem, říká lékařka Alissa Palladino.

Když za větší bříško mohou nahromaděné plyny

K hromadění plynu ve střevech dochází proto, že člověk konzumuje nezdravou stravu – většinou průmyslově zpracovanou a s velkým množstvím cukru. Na vině ale může být i nesnášenlivost určitých potravin – lepku nebo laktózy. V takovém případě se vyplatí si zajít k praktickému lékaři, aby udělal testy, které by tento zdravotní problém vyloučily, nebo potvrdily.

Bříško těhotných žen

Je pochopitelné, že po porodu nebude žena hned štíhlá jako proutek. Nějaké bříško jí zůstane. Je ale třeba přečkat šestinedělí, než žena může začít cvičit. Dobré jsou cviky na posilování pánevního dna a na posílení břišních svalů, které pomohou břicho zpevnit a zmenšit.

Břicho jako pneumatika

Někdy je břicho jakž takž ploché, pouze v jeho dolní části se vyskytuje větší nebo menší pneumatika. Na vině bývá konzumace nevhodné stravy, která bývá těžko stravitelná. V tomto případě by měl člověk do svého jídelníčku zařadit hodně zeleniny, ryb a drůbežího masa. Pochopitelně by neměl zapomenout břicho správně posilovat.

Bříško způsobené stresem

Tento typ bříška charakterizuje vyboulení v oblasti pupku. Na vině bývá přemíra stresových situací, nadměrná konzumace kávy a průmyslově zpracovaných potravin. Pomůže silové cvičení s činkami, rychlá chůze, jóga nebo meditační cvičení k odstranění stresu. Ideální je snížit spotřebu kávy a nezdravých potravin.

Fotografie: Depositphotos

Dvě pneumatiky na bříšku

Někdo se „pyšní“ hned dvěma pneumatikami na bříšku, které jsou těsně nad sebou. K jejich vzniku vede sedavý způsob života a nadměrná spotřeba rafinovaných cukrů. Vyplatí se snížit jejich množství, omezit pití alkoholu a začít cvičit cviky na posílení břišních svalů.

Zdroj: Healthline