Zrcadlový test: Místo ukládání tuku na těle prozradí, s čím se vaše tělo snaží marně vypořádat

Fotografie: Depositphotos

S nadváhou nebo obezitou bojuje stále více lidí. U někoho je na vině záchvatovité přejídání ze stresu, jiný má jen neustálou chuť na jídlo. Podívejte se na sebe do zrcadla, kde se vám tuk nejvíce usazuje.

Jídlo je pro každého člověka nezbytným zdrojem energie a živin pro tělo. Jídlo ale bývá i příležitostí pro společenské setkávání, obchodní jednání, soutěží se ve vaření a konzumace jídel přináší potěšení. Pro někoho platí heslo, že jí, aby žil. Pro další zase žije, aby jedl. Bohužel je nezdravé stravování důvodem pro vzrůst kilogramů a vznik nadváhy a obezity, říká lékařka Rachel Goldman.

Když přibýváte v horní části těla

Jestliže budete jíst nadbytek jídla, tedy více, než vaše tělo potřebuje, bude se usazovat v podobě tuku zejména v horní polovině těla. Jestliže se chcete přebytečných kilogramů zbavit, musíte změnit své stravovací návyky. To znamená omezit především konzumaci sladkostí a tučných jídel a pustit se do pravidelného cvičení.

Když přestanete cvičit

Jestliže jste byli zvyklí se věnovat pohybové aktivitě a najednou jste v tomto úsilí polevili, je možné, že se vám začne usazovat tuk v oblasti břicha a prsou. Ke zhubnutí povede cesta tím, že do svého stravování vnesete pravidelnost, nebudete hladovět a vsadíte na zdravé potraviny.

Fotografie: Depositphotos

Když jíte ze stresu

Pokud vás k jídlu přivádí dlouhodobý stres a vy ho takzvaně zajídáte, bude se vám tuk usazovat ve středu těla v oblasti břicha. Tento typ obezity je důsledkem úzkostí a deprese. Řešením je zařadit do svého denního programu více pohybu. Tím přispějete zároveň i k lepšímu psychickému rozpoložení, což má vlastně dvojí efekt, protože se vám bude dařit i hubnout.

Když máte metabolické problémy

Problémy s metabolismem se projeví většinou nadváhou v oblasti přední části břicha. Zde pomůže si uvědomit svůj problém, naučit se meditovat, omezit alkohol a začít žít zdravěji bez spěchu a shonu. Chce to také detoxikovat játra a zvýšit hydrataci organismu čistou vodou.

Fotografie: Pixabay

Když vám nefunguje krevní oběh

Při špatném krevním oběhu se tuk začne usazovat v oblasti hýždí a stehen a dolních končetin. Tady pomůže posílit kardiovaskulární systém pohybem. Můžete se věnovat běhu, rychlé chůzi, kardio cvičení. Vhodné je i plavání, které je ideální při větší obezitě, protože šetří klouby.

Zdroj: VeryWellFit, WebMD

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]