S faldíky na břiše zatočí strava a správné cvičení

Faldíky na břiše se objeví tehdy, začne-li se v této oblasti ukládat více tuku, kvůli nedostatku fyzické aktivity a nevhodné stravy. K tomu, aby měl člověk ploché bříško, nemusí dřít v posilovně, jako mezek. Břicho nemusí mít vypouklý tvar však pouze z přebytku tuku.

Mnohdy je vyklenuté díky potravinám, které jsou pro břišní partie pohromou. Patří sem některé mléčné výrobky (například tavené sýry), potraviny obsahující nasycené mastné kyseliny a light potraviny. A naopak existují potraviny, které jsou pro bříško učiněným balzámem. Právě o tom bude dnešní článek.

Potraviny prospívající břichu

Mezi potraviny, které přispívají ke zploštění bříška, patří ryby, libové maso, ovoce, zelenina, ovesné vločky, luštěniny, jogurt s živými kulturami, kefír, tvaroh, ořechy, semínka a samozřejmě celý zástup dalších zdraví prospěšných potravin. V podstatě jde spíš o to, vyhnout se těm, které k plochému břichu nepřispívají. Jsou to bílé pečivo, mouka, cukr, slazené limonády a minerálky, smažené pokrmy, polotovary, rychlá občerstvení, hranolky, brambůrky, solené oříšky a další pochutiny, které zdraví nijak neprospívají.

Strava hraje důležitou roli a ovlivňuje vzhled břicha z 80 %. Zbytek je cvičení. Pokud chcete mít na břiše pekáč buchet, pak je samozřejmě na místě mimo kardio cvičení i cviky na posílení břišních svalů. Stačí-li vám ku štěstí ploché bříško, pak se zaměřte na stravu a cvičení, při kterém se pálí tuky. Ideální je švihadlo – stačí 10 minut denně. Začátečníci mohou skákat s přestávkami 20 sekund skákání, 10 sekund pauza. Nebo půl minuty skákání, půl minuty pauza. Z 10 minut je dobré pak přejít na 15, 20 minut a více. Až se budete na to cítit.

Co a jak cvičit?

Po útlém pasu a bříšku bez faldíku touží snad každý. Docílit toho vyžaduje však nějakou tu námahu. Nic není zadarmo. Důležité je prohřát tělo, naučit se správně dýchat a zaměřit se na core cvičení – zpevnění středu těla. Cvičení by mělo začínat a končit v kardio zóně, abyste se přebytečného tuku zbavili. Ať už zvolíte běh, švihadlo či rotoped, začínat by se mělo 15 minutovým zahřátím těla, pak následuje cvičení dle vaší volby a opět 15 až 20 minut cvičení a protažení těla v kardio zóně.

Chcete-li mít břicho i pěkně vyrýsované, nejen ploché, pak pamatujte na důležitost core cviků. Zpevnění středu těla hraje v tomto případě zásadní roli. Neexistuje žádný zaručený a nejlepší cvik – cviky je vhodné střídat a různě měnit počty opakování. Bez pevného středu těla se buchty však tvořit nezačnou.

Obrázek: pixabay.com