5 tipů, jak se přestat bránit cvičení a naučit se ho mít rádi

Jedním z nejčastějších novoročních předsevzetí je, že si mnoho lidí naordinuje pravidelné cvičení. Pokud je vám však každá lekce cvičení proti srsti, pak se předsevzetí rozplyne jako pára nad hrncem a vám zbudou jen výčitky svědomí. Co tedy udělat proto, aby mě cvičení bavilo?

Pečlivě vybírejte

Než se pustíte do cvičení, vyberte si alespoň 3 pohybové aktivity, o kterých si myslíte, že vás budou bavit. Nemusíte chodit do fitka zvedat železa, pokud vás to neláká. Cvičit a posilovat můžete i pomocí pružin či závěsného systému TRX. Posilovat se dá dokonce i s vlastní váhou. Vybrat si můžete klidně i box, crossfit, tanec, jógu, pilates, cvičení na fitballu, běh, chůze, skákání přes švihadlo, plavání. Výběr je nekonečný. Vyberte si tedy 3 pohybové aktivity, které vás nejvíc zaujmou.

Vhodné pomůcky

Pokud budete chodit do posilovny a cvičit hodláte mimo domov, pak toho moc potřebovat nebudete. Pouze vhodné oblečení, obuv, láhev na vodu a nějaké doplňky. Jestliže se rozhodnete cvičit doma, kupte si vhodné pomůcky pro zvolený typ cvičení. U jógy to bude podložka a třeba bločky. Pro posilování to mohou být činky, ale i pružiny, které činky nahradí, jsou skladnější a levnější. Hodláte-li začít běhat, pak investujte do kvalitní obuvi.

Ciťte se dobře

Základem je cítit se u cvičení dobře. Nemusíte mít na sobě vytahané tepláky a zaprané tričko. Cítit se můžete přitažlivě a hezky i při cvičení, ačkoliv se člověk zpotí. Ale právě ten pocit a dojem ze sebe sama je klíčový. Kupte si tedy pěkné legíny, tričko a doplňte o skvělou obuv. Nekupujte jen podle vizuálních parametrů, ale především kvality.

Pusťte si k tomu hudbu

Ve většině fitness center hraje hudba a běží i motivační videa. Pokud takové fitko u vás není, pusťte si oblíbenou hudbu do sluchátek. Chůzi na páse klidně můžete ale i využít k poslechu anglických slovíček, to už záleží na vás. Jen vás to musí bavit. Budete-li cvičit doma, pak s hudbou problém mít nebudete a klidně si můžete pustit i motivační video.

Proč to děláte?

Většinou lidi cvičení moc nebaví, protože jej berou povrchně. Jako něco hodně nepříjemného a nutného, abych zhubl/zhubla. Hubnutí je bonus. Primárním cílem by mělo být chtít žít zdravě. Milovat sebe, milovat své tělo a uvědomit si, že cvičení prospívá zdraví, předchází i takovým nemocem, jako je Alzheimerova choroba. Cvičení nemění jen tělo, ale i mysl, náladu a přístup k životu. V neposlední řadě odbourává dopady stresu.

Obrázky:pixabay.com