Padájící víčka zbytečně hyzdí vzhled obličeje. Poradí si s nimi i cvičení a stimulace

Fotografie: Depositphotos

Padající víčka mohou mít vážný vliv na estetiku vašeho obličeje. Zbavit se jich však můžete poměrně snadno a podomácku. Pomohou vám tato jednoduchá cvičení.

Pokud jsou vaše oční víčka příliš povislá a kazí vaši vizáž, pak byste měli přijít na to, proč tomu tak je. Často totiž mohou být na vině základní zdravotní stavy nebo vážnější faktory, jako je poškození nervů, nebo dokonce neurologické poruchy. V případě, že je však na vině genetika nebo jiná, nezávažná příčina, mohou vám podle lékařky Cynthie Cobb pomoci tato jednoduchá domácí cvičení.

Procvičování očních víček

Ještě než začnete procvičovat oční víčka, je dobré je zpočátku zahřát a udělat si jemnou masáž. Tímto způsobem totiž zlepšíte prokrvení v celé oblasti a tím také nervové reakce, kterým jsou vystavovány. Jedná se navíc o skvělý způsob, jak učinit svaly očních víček měkčí a pružnější, díky čemuž se s nimi bude dát mnohem lépe pracovat. Stačí již pár minut a budete moci rozpoznat přívětivé změny a uvolnění, jež je před zahájením tréninku nezbytné.

Základní svalová stimulace

Jakmile budete připraveni, začněte svalovou stimulací. Tu můžete provést buď soustředěným pohybem oka, nebo použitím stimulačního zařízení, jako je elektrický zubní kartáček. Ten stačí přiložit k oblasti okolo víček a jemně jím tlačit na svaly v okolí. Díky mechanickému tlaku začne dle webu Healthline docházet k jejich zpětné reakci, což je posílí a podpoří jejich pevnost. Metodu provádějte nejlépe každý den.

Rychlé tipy na omlazení vzhledu. Fungují spolehlivě a šetří výdaje za drahé přípravky

Odporové cvičení

Další skvělou možností, jak si pomoci, je provádění odporových cvičení. Můžete například zvednout obočí, poté pod něj položit prst a na několik sekund ho zmáčknout, zatímco se budete snažit oči zavřít. Tímto způsobem vytvoříte silný odpor a svaly budou muset vynaložit určité úsilí, což je zpevní. Skvěle pak také funguje rychlé a silné mrkání nebo koulení očima, které působí na svaly očních víček.

Fotografie: Freepik

Jógová cvičení

Jógová cvičení známá jako Trataka byla navržena ájurvédskou komunitou pro udržení dobrého zdraví očí, zlepšení zraku a také posílení víček – všechny tyto faktory totiž spolu souvisí, a proto je třeba dbát na každý z nich. Metoda spočívá v tom, že upřete své oko nebo oči se sklopeným víčkem na konkrétní předmět a budete na něj nějakou dobu zírat, aniž byste uhýbali pohledem. Během chvilky ucítíte, jak oční svaly začínají pracovat.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]