5 rad, kterými přemůžete chuť na sladké

16Mnoho lidí tápe po tom, jak nejíst sladké během hubnutí, nebo jen s cílem zlepšit jídelníček. Základem je navyknout chuťové buňky na jiné, zdravé potraviny, po kterých si na sladké nevzpomenete. Máme ale více tipů!

Jde ošálit chuťové buňky? Ano!

Pokud se vám sbíhají sliny na čokoládu nebo zmrzlinu a vy už nevíte, jak se té chuti ubránit, jděte si vyčistit zuby. Jde o jednoduchý trik, který přebije chuť na sladké. Pokud nejste zrovna doma, mějte vždy po ruce žvýkačky nebo mentolové bonbony. Nejsou sice sladké, ale chuťové buňky ošálíte dokonale.

Sladká, zdravá chuť ovoce

To, že máte chuť na sladké, nemusí vždy znamenat, že do sebe budete ládovat lízátka, čokolády a bonbony. Sladké je i ovoce, které může všechny nezdravé sladkosti z vašeho jídelníčku navždy vyřadit. Máte mlsný jazýček? Zakousněte se do jablka!

Nemyslete na to!

Pokud budete sedět doma a přemítat, jak zapomenout na sladkosti, vězte, že hned poté půjdete a sníte něco nezdravého, co vám přinese akorát výčitky svědomí. Buďte neustále v pohybu, nemyslete na to, že nechcete jíst sladké. A půjde to samo!

Alternativní ochucovadla

Osvědčeným trikem je také nahrazení cukru přírodními sladidly – kokosový cukr, fruktóza, med, stévie, javorový sirup – či jinými ochucovadly, jako je například skořice.

Proč pomůže minerální voda?

Při boji s chutí na sladké pomůže také minerální voda. Ta funguje skvěle díky minerálům, jako je například chrom. Ten stabilizuje hladinu krevního cukru v krvi. Nebude vám tam chybět ani přebývat a vy nebudete mít nutkání sníst nic sladkého.

Obrázek: pixabay