Cviky pro pevnější a vytvarovanější prsa bez ohledu na věk. Pocení v posilovně není nutné

Fotografie: Steifer / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Pevná prsa jsou po tvarovaných hýždích cílem většiny cvičících žen. Pokleslá prsa postihují především ženy po třicítce v důsledku úbytku kolagenu v kůži.

Prsa. Přáli byste si, aby ta vaše byla větší? Pěknější? Pevnější? Jediný spolehlivý způsob, jak toho docílit, je jít pod nůž nebo investovat do opravdu dobré push-up podprsenky. Můžete však své prsní svaly posilovat, abyste zvýšili jejich hmotnost, což následně způsobí, že celý váš hrudník bude vypadat plnější. Níže jsme pro vás vybrali 13 cviků na hrudník, které se provádějí s vybavením i bez něj a které zpevní vaše prsní svaly a pomohou vaší horní polovině těla vypadat živěji, říká fyzioterapeut Daniel Bubnis. Vyzkoušejte jejich kombinaci několikrát týdně, abyste se cítili lépe než kdykoli předtím.

Pozice kobry

Pozice kobry je skvělou rozcvičkou pro cvičení hrudníku a aktivuje tyto svaly. Začněte tím, že si lehnete na břicho, nohy jsou natažené a špičky chodidel se opírají o podlahu. Ruce si položte přímo pod ramena a lokty zastrčte dovnitř. Začněte zvedat hlavu a hrudník nad zem a zároveň přitahujte ramena dozadu a udržujte krk v neutrální poloze. Paže narovnejte tak, jak je vám to příjemné. V pozici vydržte 30 sekund a vraťte se na začátek. Opakujte třikrát.

„Cestující“ prkno

Jistě víte, že prkna jsou pro vás prospěšná. Když k nim přidáte dynamický pohyb, jsou ještě lepší. Při tomto cviku se opravdu zaměřte na prsní svaly. Začněte v pozici prkna s neutrální hlavou a krkem a rukama složenýma pod rameny. Dbejte na to, abyste neměli prohnutou spodní část zad. S napnutým středem těla zvedněte pravou ruku a pravou nohu ze země a „vykročte“ nohou doprava.

Jedná se o jedno opakování. Na vteřinu se zastavte, znovu se vraťte a přesuňte další nohu doprava. Udělejte 10 „kroků“ doprava, pak vyměňte strany a vraťte se do výchozího bodu, přičemž vykročte levou rukou a levou nohou. Opakujte tři série.

cvičení fitness
Fotografie: Freepik

Kliky

Kliky jsou jedním z nejlepších cviků s váhou celého těla, které můžete provádět, a navíc se velmi promyšleně zaměřují na prsní svaly. Pokud jsou standardní kliky příliš náročné, zkuste klesnout na kolena. Zkuste začít v pozici prkna s rukama položenýma o něco šířeji než ramena, s neutrální polohou hlavy a krku a zpevněným středem těla.

Pokrčte lokty a začněte se spouštět dolů, dokud se hrudník nepřiblíží co nejblíže k podlaze. Dbejte na to, aby lokty nebyly pokrčené v úhlu 90 stupňů, měly by být zasunuté blíže k tělu. Začněte natahovat paže a vraťte se do výchozí polohy. Proveďte tři série s co největším počtem opakování.

Prkno s přítahy rukou

Další varianta tradičního prkna, prkno s dosahem pod sebe, vás pro větší výzvu nechá střídavě držet jednu ruku po celou dobu. Začněte v pozici prkna s rukama pod rameny, neutrálními zády a zpevněným středem těla. Udržujte pozici prkna a začněte pravou paží, zvedněte ruku ze země a dotkněte se levého kolena. Vraťte se do polohy prkna. Zopakujte 10 opakování s pravou rukou, poté přejděte na levou ruku a dokončete 10 opakování. Jedná se o jednu sérii. Dokončete tři série.

Superman s medicinbalem

Pro procvičení jádra těla a výzvu pro hrudník přidejte medicinbal. Začněte tím, že si lehnete na břicho, ruce natáhnete před sebe a budete v nich mít medicinbal. Hlava a krk by měly být v neutrální poloze. Při provádění zvedejte pomocí středu těla a hrudníku nohy, horní část těla a medicinbal nad zem. Zvedněte míč tak vysoko, jak to jen půjde, aniž byste zatěžovali krk, a nahoře se zastavte. Vraťte se na začátek. Udělejte tři série po 12 opakováních.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]