Geniální cviky pro zpevnění poprsí a vytvarování paží. Povislá ňadra budou minulostí

Fotografie: Freepik

S přibývajícím věkem dostávají některé části ženského těla opravdu „zabrat“. A největší problém představují právě povislé paže a ňadra.

Pokud nejste spokojení se vzhledem svých prsou a paží, můžete vyzkoušet 10 účinných cviků, které vám pomohou je vytvarovat do žádoucí podoby. Není to tak složité, jak to na první pohled vypadá. A denně vám bude na celou sestavu stačit pouze 5–10 minut. Více opravdu pro svou krásu nepotřebujete. Stačí jen vše provádět pečlivě a pravidelně, říká osobní trenér Daniel Bubnis.

Chytání hvězd je populární po celém světě

První z cviků, který vás dnes chceme naučit, se v originále jmenuje „Catcher of stars“. Jde o zahřívací cvičení. Stačí se postavit rovně a rukama střídavě nad hlavou „chytat hvězdy“. Nic víc a nic míň. Následuje cvik, který se nazývá slon. Postavte se rovně a posléze ohněte hlavu vzad. Posílíte tím svaly hrudníku i krk.

Fotografie: Pexels

Vzápětí se rozkročte na šířku ramen a ohněte se dopředu tak, aby byla záda rovnoběžná s podlahou. Ruce uvolněte a nechte je klesnout podél těla. Máchejte s nimi, jako kdyby se staly sloním chobotem, a hlavou kopírujte jejich pohyb. Pomalu kráčejte dozadu. To jsou první dva cviky sestavy, kterou si oblíbilo mnoho lidí na celém světě. A co dělat dál?

Pomůže i kobra z jógy

Tuto ásanu nejspíš velmi dobře znáte, pokud se věnujete józe. Lehněte si na vhodnou podložku (břichem dolů) a sepněte ruce za hlavou. Zapřete se špičkami nohou a snažte se přední část trupu zvednout do vzduchu. Několikrát opakujte, abyste dosáhly kýženého účinku na své ruce a paže.

K dalšímu cvičení budete potřebovat tenisový nebo jakýkoliv jiný míček, který bude klást vašim rukám dostatečný odpor. Jednoduše se postavte rovně s nohama na šířku ramen a dlaně sepněte na úrovni hrudní kosti. Vložte mezi ně míček a cíleně ho stlačujete a zase uvolňujte. Dbejte přitom na to, aby lokty vždy mířily rovně do stran.

Činky pro pevná prsa

Pokud máte doma kilové činky, máte vyhráno. Ovšem stejně tak můžete naplnit malou lahev vodou nebo si vzít k ruce knihy. Pomohou vám totiž posílit zádové svaly. Postavte se rovně, stejně jako v předchozím případě, a roztáhněte ruce do stran. Následně otevřete ruce do stran a na každou z nich položte knihu, činku apod. Spojujte ruce před sebou a zase je odtahujte.

Fotografie: Pixabay

Po tomto cviku je čas důkladně svaly hrudníku protáhnout a zároveň si také procvičit držení středu těla. Při dalěím cviku je třeba uvolnit ramena. Stůjte rovně, ruce vzpažte do strany a dlaně otočte dolů. Následně je přesunujte dopředu tak, aby se navzájem překrývaly. Celý pohyb je opravdu velmi podobný nůžkám.

Albatros posílí vaše hrudní svaly

Opět je třeba zaujmout rovný postoj s nohama na šířku ramen. Postavte se tak, abyste mohla mít ruce natažené do stran a rovnoběžně s podlahou. Dlaně držte nahoru. Následně se je snažte protlačit co nejvíce dozadu a zase zpět. Posílíte tak hrudní svaly, které drží vaše ňadra v té správné pozici.

Fotografie: Freepik

Pro posílení je nutné efekt ještě znásobit tím, že dodáte svým svalům ten správný impuls. Pamatujete na cvičení, které jste provozovaly s tenisovým míčkem? Šlo o to nejtěžší, které je v sestavě k vidění. Teď ho ovšem budete muset provést znovu, ale už jen s polštářem. Nehrozí tak, že byste své svaly přetrénovaly.

Zbývá kolébka a správné držení brady

Absolvováním předchozích osmi cviků jste se dostaly už téměř na samý konec cvičení. Zbývá ještě kolébka, při které je nutné spojit ruce před hrudníkem (představte si, že objímáte samy sebe). Následně ruce zvedejte a zároveň mezi nimi vytvořte napětí tím, že dlaněmi stisknete své lokty. Vše je pak třeba zakončit držením rukou pod bradou.

Paže ohněte před bradou (lokty na úrovni ramen) a složte je pod bradou. Tou poté tlačte na své ruce takovou silou, jak jen můžete. Nezapomeňte přitom správně dýchat. A jak často cvičit? Každý cvik zopakujte 20krát denně během prvních 10 dnů, poté stačí cvičit jen třikrát do týdne.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]