Poprsí trpí na efekty gravitace. Pevnost navrátí cvičení i držení těla

Fotografie: Depositphotos

S přibývajícím věkem je přirozené, že tvar vašich prsou ztrácí pružnost a klesá. Původní křivku poprsí sice obnovit nemůžete, ale některé „zvyky“ mohou pokles minimalizovat.

Postupem času je přirozené, že původní tvar prsou ztrácí pružnost a poprsí klesá. To je velmi časté, ale pro některé ženy to může být zdrojem úzkosti. Ve skutečnosti je pokles prsou jedním z nejčastějších stavů, které řeší plastičtí chirurgové. Ne každý má prostředky nebo touhu chirurgicky změnit svůj vzhled, ale operace není nutná k tomu, abyste začali provádět pozitivní změny ke zlepšení svého poprsí. Existuje celá řada přírodních prostředků a změn životního stylu, které vám pomohou zabránit nebo minimalizovat následky ochabování, říká doktorka Debra Rose Wilson.

Co způsobuje povislá prsa?

Povislá prsa mohou být způsobena několika faktory, včetně přirozeného procesu stárnutí, genetiky, hormonálních změn, těhotenství, kojení, úbytku nebo přírůstku hmotnosti, nedostatku svalového tonusu a nesprávné podpory prsou.

Přírodní prostředky proti povislým prsům

Existuje několik přírodních prostředků, které mohou pomoci zlepšit pevnost prsou. Je však důležité si uvědomit, že přírodní prostředky nemusí poskytnout stejně výrazné výsledky jako invazivní procedury nebo plastická chirurgie. Nicméně, následující přírodní opatření by mohla být užitečná.

Cvičení

Protože prsa nemají svaly, nelze prsní tkáň zpevnit cvičením. Pod prsy se však nachází vláknitá pojivová tkáň a svaly, které lze cvičit, a zlepšit tak celkový vzhled prsou. Doporučují se různé cviky na prsa, jež zlepšují nejen svalovou sílu, ale i držení těla. Mezi běžné cviky, které můžete vyzkoušet, patří např. kliky, bench press, pokrčení paží, ale i plavání.

cvičení fitness
Fotografie: Freepik

Dieta a výživa

Snažte se jíst vyváženou a zdravou stravu, abyste svou pokožku vyživovaly a udržely ji zdravou, silnou a odolnou po mnoho dalších let. Důležité je také udržovat optimální hmotnost pro váš typ postavy. Nadváha vytváří tlak na kožní tkáň, a navíc může přidat na váze prsou, což může mít za následek jejich ochabnutí. Kromě zdravé stravy jsou nezbytná i rozhodnutí týkající se zdravého životního stylu, např. přestat kouřit a pít dostatek vody.

Držení těla

Špatné držení těla, například shrbená nebo ohnutá záda, může způsobit, že prsa visí vlastní vahou, což zvyšuje tlak a napětí na prsní tkáň a zhoršuje její ochabování. Správné držení těla naopak spočívá v tom, že naučíte své tělo zaujímat při pohybu takové polohy, při nichž jsou co nejméně namáhány podpůrné vazy a svaly.

Kvalitní podpora

Kvalitní, správně padnoucí podprsenka poskytuje dodatečnou oporu, která snižuje napětí a zátěž podpůrných tkání a svalů vašich prsou. Pokud přiberete nebo zhubnete, nezapomeňte si nechat podprsenku upravit.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]