Každodenní návyky, které na první pohled vypadají zcela nevinně. Opak je ale pravdou

Fotografie: Depositphotos

Mnoho lidí si ubližuje úplně nevědomky. Každý den totiž dělají věci, které se na první pohled zdají být zcela nevinné. Není tomu však tak.

Některé zlozvyky, které se zdají být na první pohled zcela neškodné, mohou ve výsledku snížit délku vašeho života. Čemu je tedy lepší se vyvarovat a udělat tak něco pro své zdraví? Možná se vám vaše návyky zdají naprosto v pořádku. Když se však podíváte na věc z druhé strany, zjistíte, že vaše chování zas tak nevinné být nemusí, potvrzují slova lékaře Carola DerSarkissiana.

Pozor na jídlo večer

Slané a sladké pochutiny, které jíte během pozdního večera a noci, zvyšují riziko srdečního onemocnění a také cukrovky. Není tedy vhodné večer u televize konzumovat sladkosti ani žádné slané dobroty. Pokud to se solí přeženete, ohrozíte své zdraví. Sůl je zodpovědná za téměř 10 % úmrtí souvisejících se stravou.

Fotografie: Freepik

Ostatně ani samotná televize není vhodný způsob, jak trávit volný čas. Kvůli spoustě hodinám sledování televize přicházíte o mnoho hodin spánku. Navíc studie na mladých lidech ukázala, že ti, kteří jsou dlouho vzhůru a sledují televizi, jsou více unavení a také trpí nespavostí. Pochopitelně mají také horší kvalitu spánku. To pak způsobuje ospalost během dne.

Hygiena nadevše

Mýt si ruce správným způsobem je důležité – zvláště v dnešní pandemické době. Nicméně špatné mytí rukou vás vystavuje různým bakteriím. Mimo rukou však myslete také na svá ústa. Kromě kartáčku a pasty je nutné používat zubní nit. Pravidelné používání zubní niti prý může zdravým lidem přidat až šest let. Nit snižuje množství mikroorganismů v ústech.

Pokud budete mít sex, je ideální používat kondom. Nebezpečný sex podkopává vaše zdraví – vystavujete se samozřejmě riziku pohlavně přenosných nemocí. Možná si při té myšlence koušete nehty. To v žádném případě také nedělejte. Onychofagie totiž zvyšuje riziko stafylokokové nebo streptokokové infekce, ale také bradavic nebo třeba zánětu.

Ráno dělá den

Po ránu se jistě vždy nejdříve zastavíte v koupelně, kde provedete hygienu. Pokud se vám přes noc na obličeji objevil nějaký pupínek, nechte ho být. Určitě není vhodné ho rozškrábat a vystavit ho tak působení bakterií. Kromě zhoršení akné je tu ještě riziko přenosu nějaké infekce. Buďte proto opatrní a raději pupínky nechte být, případně je řádně ošetřete.

Fotografie: Pixabay

Ráno také nezapomínejte na to, že je důležité se najíst. Vždyť snídaně je to nejdůležitější jídlo za celý den. Když vynecháte snídani, pravděpodobně budete mít během dne větší hlad, a navíc je takřka jisté, že přiberete. Obezita pak zvyšuje riziko srdečních chorob a logicky také dřívější smrti.

Zdroj: WebMD