Změny na kůži ukazují, že je s vaším tělem něco v nepořádku

Pokud se objeví změny na kůži, řada lidí tomu nepřikládá téměř žádnou váhu. To je ale velká chyba, jelikož jde o problém. Takový, kterým tělo jasně naznačuje, že s ním něco není v pořádku. Proto pokud uvidíte jeden z těchto příznaků na vaší pokožce, jednejte.

Akné

Nemusí se objevit jenom v pubertě, ale může se objevit kdykoliv. Pokud se u vás akné objevilo a vy nevíte proč, může to být z důvodu hormonální nerovnováhy. U žen je to klidně i menstruace, nebo těhotenství. Stejně tak to ale mohou být i jiné změny v těle. Je proto dobré hladinu hormonů zkontrolovat.

Stárnutí

Začínají se u vás objevovat projevy stárnutí? Nemusí to nutně souviset jenom s vaším věkem. Tyto jasně viditelné změny na kůži mohou souviset i s tím, že vaše kožní buňky nejsou v pořádku. Zaměřte se na lepší jídlo, výživné a hydratační krémy, ale i lepší stravování.

obrázek:pixabay.com

Červená kůže

Pokud se tyto změny na kůži objeví po opalování, je důvod jasný. Když přijdou z ničeho nic, může to naznačovat určitou alergickou reakci. Třeba na prostředí, stejně jako na používané krémy, ale také na prací prášek na vašem oblečení.

Pytle pod očima

Jako první se zkuste dostatečně vyspat a odpočinout si. Pokud to nepomůže, může být problémem kouření, pití alkoholických nápojů, ale také nesprávné stravování nebo sůl v potravinách. Začněte se proto stravovat zdravěji.

Suchá kůže

Tyto změny na kůži značí, že vaší pokožce chybí dostatečná hydratace. Jako první pomoc postačí, když se napijete a ruce namočíte do vody. Potom už stačí jenom použít různé krémy a mléka, klidně i ty přírodní, které pomohou vaši kůži hydratovat.

Viditelné žilky

Často se tento problém objevuje hlavně na nohou, v oblasti stehen. Patrné však mohou být i na tvářích, nebo na nose. I tady je důvodem často špatný životní styl. Zkuste začít jíst zdravě, dejte sbohem neřestem a vše se zlepší.

Kruhy pod očima

Máte je několik posledních dní a snažíte se je zamaskovat líčením? Je dobré se jich zbavit. Dobrou zprávou je, že tyto změny na kůži se objevují hlavně proto, že jste nevyspalí. Dejte si dostatek spánku a bude vše v pořádku. Tento postup doplňte užitím vitamínu C nebo vitamínu E.

Tmavé fleky

Pokud se na vaší kůži začnou objevovat, je třeba hledat důvod v minulosti. Pravděpodobně došlo k tomu, že jste se zde v minulosti spálili. Proto se vyhněte sluníčku a uvidíte, že vše se zase vrátí do normálu.

Fotografie: Pixabay, Getty Images

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]