Šetrné a účinné odstranění chloupků na obličeji: Pomůže i speciální pinzeta a epilace

Fotografie: Depositphotos

Chloupky na obličeji mohou snadno pokazit váš celkový vzhled. Pokud se s nimi potýkáte, vyzkoušejte tyto efektivní metody jejich odstranění.  

Pokud vás trápí chloupky na obličeji a nevíte, jak s nimi co nejrychleji zatočit, vyzkoušejte tyto osvědčené tipy. Nejenže jsou zcela zdarma a nenáročné, ale také udrží váš obličej hebký po dlouhé týdny, či dokonce měsíce. Samozřejmě je vždy dobré se ujistit, že za příznakem nestojí žádné onemocnění, jako je hormonální nerovnováha a další, říká doktorka Cynthia Cobb. Pakliže se jedná o kosmetický nedostatek, stačí se zaměřit na níže uvedené způsoby.

Správné holení a používání pinzety

Holení je jedním z nejrychlejších a nejefektivnějších způsobů, jak odstranit chloupky ze svého obličeje a vesele pokračovat ve svém dni. Ať už používáte jednorázový holicí strojek, nebo ten elektrický, vždy před jejich použitím naneste na svůj obličej vrstvu mýdla nebo krému. To vás ochrání před pořezáním a možnou vyrážkou. Pozor, že tento způsob je třeba provádět alespoň několikrát do týdne, protože se chloupky brzy opět objeví.

Velmi dobře pak také pomůže speciální pinzeta. S tou je to stejně jednoduché jako v předchozím případě – stačí s ní jednoduše zachytit všechny oblasti plné chlupů a poté je plynulým tahem vytrhnout. Na rozdíl od běžného holení vám tento způsob poskytne hebkou pleť po dobu až 6 týdnů. Jak ovšem radí lékařka Cynthia Cobb, před zahájením metody si otřete obličej teplou žínkou, abyste změkčili svou pokožku.

holení vousů
Fotografie: Freepik

Nedostatečná osobní hygiena s sebou nese tato zásadní rizika, o kterých ví jen hrstka lidí

Skvěle pomůže také epilace

Dalším skvělým způsobem jak odstranit chloupky z obličeje je epilace, zmiňuje Cynthia Cobb v dalším článku. Tato technika je účinná až po dobu čtyř týdnů, přičemž funguje na stejném principu jako holení a používání pinzety. Zařízení, které je k ní potřeba, totiž fungují tak, že uchopí více chloupků najednou a odstraní je od kořínku. Jejich dorůstání ale nakonec trvá déle. Na Zdravém Stravování jsme také psali, proč by se měl každý muž starat o své vousy.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]