Bolavé hemoroidy zůstanou v zapomnění. Mezi účinné pomocníky v boji patří i aloe vera a epsomská sůl

Fotografie: Depositphotos

Hemeroidy jsou velmi nepříjemným problémem, který může postihnout naprosto každého. Pokud trápí i vás, můžete využít jednoduchou domácí léčbu.

Hemeroidy jsou nepříjemné výrůstky, které se objevují buď uvnitř konečníku, nebo na jeho zevnějšku. Často mohou způsobovat nezastavitelnou bolest, svědění, a dokonce také krvácení z konečníku, což může velmi snadno narušit každodenní život jedince. Pokud na hemeroidy trpíte i vy, nemusíte nutně podstupovat invazivní procedury nebo užívat drahé léky – skvěle vám postačí tyto způsoby domácí léčby, říká doktorka Lauren Castiello.

Teplá koupel s epsomskou solí

Teplé koupele vám pomohou zklidnit podráždění z hemoroidů a regenerovat pokožku v postižené oblasti. Aby však byla léčba co nejúčinnější, nezapomeňte do nich přidat epsomskou sůl – ta výrazně zmírňuje podráždění a pomáhá také urychlit hojení tohoto problému. Stačí 1 až 2 hrsti do lavoru a z toho si připravit sedací koupel, ve které byste měli zůstat alespoň 20 minut.

Studené obklady

Další účinnou metodou, jak se zbavit nepříjemných problémů, je aplikace studených nebo ledových obkladů. Ty stačí přiložit přímo k řitnímu otvoru a nechat působit alespoň po dobu 15 minut, což vám pomůže zmírnit nepříjemný a bolavý zánět. Nezapomínejte však, že byste měli kostky ledu vždy zabalit do hadříku nebo papírového ručníku, protože by jejich přímá aplikace mohla vážně poškodit vaši pokožku.

Aloe vera

Aloe vera je velmi účinná rostlina, která nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidskou pokožku – nedávno jsme se na webu Zdravéstravování například zmiňovali o tom, že skvěle dokáže zmírnit výskyt vrásek na čele. Pokud vás tedy trápí hemeroidy, můžete aplikovat čistý gel přímo na postižená místa a nechat jej působit alespoň několik minut. Poté místo opláchněte teplou vodou a budete si moci užívat patřičnou úlevu.

dužina aloe vera
Fotografie: Pixabay

Používání telefonu na záchodě se vám dříve nebo později vymstí. Rizika, která vám hrozí, musíte 100% znát

Olej z čajovníku

Olej z čajovníku je podle lékařky Monishi Bhanote dalším skvělým prostředkem proti hemeroidům a jiným kožním nepříjemnostem – jeho výhodou je skutečnost, že také pomáhá bojovat proti virům a bakteriím, které by jinak mohly vést k infekcím poškozené pokožky.

Pro získání co nejrychlejší úlevy si z několika kapek tohoto prostředku můžete připravit sedací koupel nebo kapky nanést přímo na postižené místo. Dejte si však pozor – v takovém případě je nutné smíchat olej z čajovníku s nosným olejem, například kokosovým (poslouží však i výše zmíněná aloe vera).

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]