Čistící směs se postará o to, že ošklivé černé tečky vypadnou z pórů samy. Na její přípravu stačí 2 suroviny

Fotografie: Depositphotos

Černé tečky na obličeji jsou nepříjemným problémem, který v současné době trápí většinu lidí. Zbavte se jich pomocí této domácí směsi ze 2 ingrediencí.

Černé tečky patří mezi nejčastější kožní problémy, jež trápí většinu lidí po celém světě. Abyste se jich však zbavili, nemusíte podstupovat žádné složité procesy a kupovat si drahé chemické prostředky. Skvěle vám totiž pomůže tato domácí směs ze 2 obyčejných ingrediencí, které již pravděpodobně máte ve své kuchyni, říká lékařka Cynthia Cobb.

Černé tečky na obličeji

Černé tečky na kůži jsou jedním z nejčastějších kožních problémů, které vznikají v důsledku oxidace melaninu. K tomuto procesu dochází, když kůže produkuje nadměrné množství kožního mazu a oleje ve folikulech, což je častý důsledek hormonálních změn v těle. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte si neustále kupovat chemické prostředky pro jejich odstranění. Skvěle vám totiž pomůže jednoduchá domácí směs ze dvou ingrediencí, jež vám pomůže zbavit se naprosto každé skvrny.

Fotografie: Depositphotos

Peelingy a přírodní masky jsou jedním z nejlepších způsobů, jak se zbavit akné a nevzhledných černých teček na obličeji. Jednu takovou masku si můžete připravit z obyčejného mléka a muškátového oříšku, což jsou ingredience, které obsahují důležité prvky pro zachování zdravé a krásné pleti, přičemž pomáhají odbourávat odumřelé kožní buňky a čistit póry.

Recept na čisticí směs

A proč je směs z těchto dvou ingrediencí tak účinná? Mléko obsahuje kyselinu mléčnou, která odbourává odumřelé kožní buňky, zatímco muškátový oříšek hloubkově čistí póry a zanechává pleť jemnou a pružnou. Pomocí tohoto jednoduchého receptu tak můžete trvale odstranit veškeré černé tečky na svém obličeji, a to tím nejjednodušším možným způsobem. K přípravě čisticí směsi budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 polévkovou lžíci muškátového oříšku,
  • mléko.

Příprava samotné směsi je poté již jednoduchá. Smíchejte muškátový oříšek v prášku s mlékem, dokud nezískáte hustší pastu (před nanesením směsi na pleť si nezapomeňte obličej omýt teplou vodou). Poté pastu začněte nanášet na obličej jemnými krouživými pohyby – buďte velmi opatrní na citlivých místech a netřete si místa, kde máte akné nebo jiná podráždění. Tímto způsobem masírujte svůj obličej alespoň 4 minuty a poté se opláchněte studenou vodou. Postup opakujte dvakrát týdně, dokud neuvidíte, že jsou vaše póry zcela čisté.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]