Jahodové nohy po holení znamenají nevzhledný problém. Řešení má však každá žena na dosah ruky

Fotografie: Depositphotos

Jahodová kůže je velmi nepříjemný problém, který dokáže snadno narušit vzhled vaší pokožky. Zbavte se ho pomocí těchto jednoduchých způsobů.

Jahodová kůže je důsledek hromadění olejů, bakterií a odumřelých kožních buněk, které se nadměrně usazují na pokožce, a to zpravidla na nohou. Ta pak v důsledku vypadá, jako by na ní byla malá semínka (stejně jako tomu je u jahod). Ačkoliv se jedná o nepříjemný problém, můžete se ho zbavit velmi snadno, a to pomocí níže uvedených způsobů, jež nevyžadují žádné náročné procesy ani přílišnou útratu peněz, říká lékařka Sara Perkins.

Denně hydratujte svou pokožku

Použití hydratačního krému k hydrataci pokožky je ideálním řešením, protože jahodová kůže se může často objevit v důsledku nedostatku vlhkosti. Navíc se jedná o velmi snadnou léčbu, kterou můžete bez problému provést u sebe doma – nejenže zlepší texturu vaší pokožky, ale může také zabránit opětovnému výskytu skvrn. Snažte se získat krémy bez konzervačních látek, protože ty mohou způsobovat bolest.

Holte se po směru růstu chloupků

Až si příště budete holit nohy, zkuste to směrem dolů, nikoliv nahoru – tento trik také pomáhá, jestliže si nohy neholíte pravidelně a pokud vás často trápí zarostlé chloupky. Díky této jednoduché změně totiž neodstraníte kompletně celý chloupek, čímž zabráníte zbytečnému podráždění nebo jeho poškození pod kůží.

Fotografie: Freepik

Použijte studený hadřík nebo led

Pokud jste se již někdy v životě zranili, pravděpodobně jste na zahojení problému nebo alespoň pro úlevu od bolesti použili studený hadřík či led. Stejně tak vám tento trik může pomoci s jahodovou kůží – po oholení přiložte na postiženou oblast ledový obklad, nechte ho působit několik minut a na zarudnutí nebo podráždění můžete zapomenout.

Alfa hydroxy kyselina

Tento lék je skvělým prostředkem pro odstranění jahodové kůže zejména díky tomu, že dokáže čistit póry a ničit černé tečky – tato kyselina totiž uvolňuje vrchní vrstvu pokožky, přičemž odstraňuje zbytky nečistot, odumřelé kožní buňky a nakonec skvěle peelinguje. Stačí ji smíchat s pleťovým krémem a nanést na postiženou oblast.

Vykartáčujte si pokožku do sucha

Kartáčování má opravdu mnoho výhod – jedná se totiž o skvělý způsob exfoliace vaší suché pokožky, což vám otevře póry a pomůže stimulovat krevní oběh. V důsledku pak bude pokožka opět krásně jemná, krásná a lesklá. Pro prevenci vzniku jahodové kůže se také doporučuje sprchovat studenou vodou, neboť horká voda může způsobovat svědění.

Směs jedlé sody

Jedlá soda má mnoho výhod – od kuchyňského čisticího prostředku až po účinný peeling na pokožku, který díky svým protizánětlivými a antibakteriálními sloučeninami dokáže odstranit odumřelé kožní buňky a vyčistit póry. Stačí jednoduše smíchat půl hrnku ovesných vloček, 3 lžíce jedlé sody, 2 lžíce medu a 1 lžíci smetany. Směs poté naneste na nohy a nechte 15 minut působit. Nakonec ji opláchněte studenou vodou.

Raději se voskujte namísto holení

Běžné holení často vede k ucpávání pokožky a může zvyšovat riziko vzniku infekce, tudíž byste měli zauvažovat, zda nebude lepší přejít na voskování. Depilace voskem je totiž mnohem jemnější a šetrnější a není ji třeba provádět tak často. Pokožka navíc bude v důsledku mnohem méně podrážděná.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]