Domácí metoda podle průzkumu pomůže s bolavými zády téměř každému. Zabere pouhých pár minut

Fotografie: Depositphotos

Bolest zad je nepříjemný problém, který se může závažně podepsat na vašem zdraví. Pokud trápí i vás, můžete vyzkoušet tyto jednoduché způsoby léčby.

Bolest zad je nepříjemný problém, se kterým se v současné době potýká téměř každý. Pokud však trápí i vás, nemusíte ihned spěchat k lékaři nebo podstupovat náročné procedury – skvěle vám dokáže pomoci účinná domácí léčba, která vás nevyjde draho, a je navíc naprosto přirozená. Stačí si vyhradit několik minut, postupovat podle správných kroků a nepříjemné pocity budou brzy pryč, říká doktorka Angelica Balingit.

Rýžový obklad

Tento jednoduchý trik je skvělý způsob, jak aplikovat teplo na celá záda, a zbavit se tak zcela přirozeně nepříjemné bolesti. Vezměte si starý pár ponožek a ujistěte se, že jsou čisté a bez jakýchkoliv děr. Poté do nich nasypte 1,5 šálku nevařené rýže (ujistěte se, že se nic nevysypalo na zem), látku zavažte a umístěte je do další ponožky, kterou taktéž zavažte. Takto připravenou pomůcku vložte do mikrovlnné trouby na dvě až tři minuty, dokud se nezahřeje, a následně ji přiložte na bolestivé místo.

Tuto proceduru provádějte nejlépe několikrát denně, dokud nepříjemné pocity nezmizí a vy se budete cítit lépe. Další skvělou možností je také vložit ponožku do mrazáku a střídat teplotu – tímto způsobem budete svá záda šokovat a přispějete k rychlejší regeneraci. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že to bude možná trochu nepříjemné, ale zato velmi účinné.

Velmi jednoduché cviky, díky kterým zmizí urputné bolesti zad. Jeden zahrnuje i tenisový míček

Kořen kostivalu a plavání

Olej z kořene kostivalu, více se o něm dočtete na ZdraveStravovani.eu, dokáže výrazně snížit bolesti zad za méně než hodinu. Stačí si tento jedinečný prostředek zakoupit a následně aplikovat přímo na postižené místo – je však třeba mít se na pozoru před možnými vedlejšími účinky, jako jsou bolesti hlavy, svědění a také nevolnost. Pomoci vám poté může také plavání, které je jedním z nejlepších aerobních cvičení.

žena plavání
Fotografie: Freepik

Se sportem také souvisí protahování, které může být skvělým způsobem, jak se zbavit bolesti zad. Čím déle dopřejete svému tělu protažení svalů, tím lépe se budete cítit a výrazně zmírníte bolest zad – obzvláště účinné je protahování zejména při bolesti, jež vyzařuje do hýžďových svalů. Vyzkoušet můžete i jógu, která protahuje naprosto celé tělo.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]