Do boje s vbočeným palcem za pomocí účinných spojenců: Poradí si s ním i protahování nebo vhodná obuv

Fotografie: Depositphotos

Vbočený palec je nepříjemný problém, který může snadno ovlivnit váš každodenní život. Zbavit se ho však můžete snadno, a to přijetím těchto pravidel.

Pokud se již nějakou dobu potýkáte s vbočeným palcem na noze, pak je načase řídit se určitými pravidly, která vám pomohou problém vyřešit. Jak například uvádí lékař William Morrison, hodně záleží na druhu obuvi, již nosíte, a protahování chodidel. Správnými návyky můžete podpořit bolavé místo a zmírnit nepříjemné příznaky. Rozhodně není třeba užívat nějaké léky nebo podstupovat náročné procedury.

Dbejte na to, v čem chodíte obutí

Základním pravidlem pro léčbu vbočeného palce je nošení vhodné obuvi. Vaše boty by nikdy neměly být příliš těsné, zejména v oblasti prstů, a měly by poskytovat dobrou oporou pro klenbu chodidla. V opačném případě by mohly příliš tlačit na některé části chodidla a způsobit vám tak nepříjemné bolesti nebo deformaci kostí. Rozhodně se vyplatí investovat do kvalitního materiálu a takové obuvi, která vám padne a chodí se vám v ní příjemně.

Vyhýbat byste se pak měli také žabkám, jež nemají žádnou podporu klenby a zvyšují tlak na kloub u palce nohy. Jejich nošení mimo jiné zvyšuje riziko vzniku puchýřů na nohách a stejně tak i zranění na nerovném povrchu. Jak také uvádí server Healthline, pokuste se používat vložky do bot, protože často pomáhají držet nohu ve správném zarovnání a dávají chodidlu potřebnou oporu. Nejvíce se vyplatí používat ortopedické vložky.

Moje babička si stěžovala na studené ruce a nohy, dokud jsme nepřišli na pravou příčinu

Pravidelně chodidla protahujte

Pravidelné protahování nohou je nezbytné pro udržení jejich tvaru a úlevy od nepohodlí, ve kterém byly celý den (zejména pokud jste nosili těsné boty). Stačí začít u prstů, chvíli s nimi pohybovat směrem nahoru a pak dolů, následně to samé začněte dělat s chodidly. Poté s nimi můžete otáčet na různé strany a několikrát je stisknout. Na bolavé místo na noze pak můžete také přiložit měkký materiál, aby na něj boty příliš netlačily.

boty žena
Fotografie: Pixabay

Jedním z dalších způsobů, jak si pomoci, je poté pravidelná lázeň nohou v epsomské soli. Ta nohám pomáhá nejen relaxovat, ale také podporuje detoxikaci těla a zmírňuje podráždění a bolest v oblasti palce. Stačí si zakoupit výrobek v lékárně nebo jiném speciálním obchodě a poté se řídit návodem uvedeném na balení. Na webu ZdravéStravování jsme také psali o typických příznacích zvýšené hladiny cholesterolu v těle.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]