Skořápky od vajec nepatří do koše. Jejich konzumace je zdraví prospěšná

Máte rádi vejce k snídani, při kterých využijete jenom obsah, a skořápka skončí v koši? Kdo by neměl rád míchaná vajíčka nebo vajíčka natvrdo. Vejce jsou velmi populární potravinou po celém světě a mnoho lidí si bez nich nedokáží představit den. Používají se do nejrůznějších pokrmů, dělají se z nich likéry, cukroví atd. Vejce jsou plná látek, které naše tělo dobře využije a použije je k výstavbě sebe samotného.

Většina z vás si pravděpodobně představuje jen obsah vejce, nicméně věděli jste, že i vaječná skořápka je zdravá a může našemu tělu být prospěšná? Že je to šok? Pak si pojďme ukázat, co všechno vaječná skořápka s našim tělem dovede a proč je její konzumace pro naše tělo dobrá.

Zázrak jako vejce

Vejce jsou potraviny velmi oblíbené. Jsou bohaté na živiny a látky, které naše tělo potřebuje. Mají vlastnosti, které nenajdeme nikde jinde. Možná proto jsou tak oblíbené. Mnoho lidí ovšem netuší, že i vaječná skořápka může být pro naše tělo stejně užitečná jako samotný obsah vejce. Skořápka je tvořena téměř z 90 % vápníkem, což je látka, kterou potřebují hlavně naše kosti. Už jako malé nás učili, že chceme-li silné a zdravé kosti, musíme jíst potraviny bohaté na vápník.

Síla přírodního vápníku

Příjem vápníku je pro naše tělo opravdu důležitý. Pro naše tělo má tyto výhody: zabraňuje osteoporóze, stimuluje kostní dřeň, reguluje hladinu cholesterolu, reguluje hladinu krevního tlaku, posiluje kosti po úrazech. Jíst vaječné skořápky se tedy vyplatí. Navíc obsahují minerály jako zinek, fosfor, mangan, železo a chrom.

Nyní se podíváme, jak efektivně skořápky užívat. Jistě vás napadlo, že jíst skořápku je nebezpečné, neboť jsou suché a mohou nás uvnitř poranit. Přírodní medicína doporučuje užívat 1,5 až 3 gramy vápníku ze skořápky denně. Výhodou je, že ji můžete smíchat s nápojem nebo pokrmem.

Usušit a rozdrtit

Nejjednodušší způsob její konzumace je udělat z ní prášek. Pořádně je umyjte houbičkou, dejte do trouby a usušte. Poté je ubijte v hmoždíři, dokud z nich neuděláte prášek. Ten nasypte do sklenice se vzduchotěsným víkem. Můžete do něj přidat také pár kapek citronové šťávy a nechat chvíli působit. Tato směs se dokonale hodí k salátům.

Další výhody pro zdraví

S vaječnou skořápkou můžete získat další výhody. Pro detox organismus smíchejte prášek z 5 vajec se 3 litry vody a nechte stát po 7 dnů. Poté pijte 2 šálky denně. Na stimulaci štítné žlázy stačí prášek z 8 vajec a šťáva z 5 citronů. Smíchejte a dejte do lednice a pijte každý den. Můžete k tomu přidat i med, aby vám to více chutnalo.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]