Zlaté mléko jako každodenní večerní rutina, která posiluje imunitní režim

Slyšeli jste někdy o nápoji, který je označován jako „zlaté mléko“? Možná ne, ale je to velká škoda. Zlaté mléko zní velmi vznešeně, ale rozhodně si to takové mléko zaslouží. A není to vlastně nic tak složitého – jde jednoduše o mléko smíchané s kurkumou. Vytvoříte jej tak, že smícháte sklenici mléka se lžičkou tohoto zářivě žlutého koření. Pokud jej pijete každý den, může posílit imunitní systém, očistit tělo, játra.

Pomoc pro játra

Hlavní přísadou kurkumy je látka zvaná kurkumin, která, jak ukazují studie, má protizánětlivé vlastnosti při léčbě zánětu, ale také při závažnějších stavech, jako je artritida, enteritida, pankreatitida a další. Po vypití sklenice „zlatého mléka“ bude kurkumin přítomný v nápoji blokovat určité enzymy, které podporují zánět v těle, a tím snižuje množství komplikací. Stačí si každý den před spaním tento zázračný nápoj dopřát.

Odolnost vůči nemocem

Zlaté mléko dokáže posílit imunitní systém a podpořit vaši přirozenou obranyschopnost proti virům i bakteriím. Studie prokázaly, že kurkuma má antibiotické vlastnosti, které bojují s bakteriemi, viry a houbami, což z ní činí skvělého spojence při léčbě mnoha infekčních chorob.

Rychlejší hubnutí

Pravidelné konzumování „zlatého mléka“ prý dokáže zlepšit rychlost hubnutí. Jestliže dlouhodobě bojujete s nadbytečnými kilogramy a stále ne a ne slavit úspěch, pak vám může „zlaté mléko“ velmi pomoci.

Pro silné a zdravé srdce

Je prokázáno, že kurkuma dokáže blokovat uvolňování cytokinů v těle. Cytokiny jsou látky spojené se zánětem a kardiovaskulárním onemocněním. Užívání kurkumového mléka každou noc tedy může pomoci snížit riziko srdečních problémů a chránit vaše srdce před nebezpečnými vnějšími vlivy.

Pevné mentální zdraví

S věkem pomalu klesají naše mentální schopnosti. To je prostý fakt, se kterým musíme všichni pracovat. Mozkové buňky postupně umírají a nervová zakončení se oslabují. Následkem toho se mohou rozvíjet některé degenerativní choroby jako je například Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba. Velkým strašákem je také demence. Právě zlaté mléko je dobrou prevencí, která dokáže tyto změny zpomalovat a chránit váš mozek před slábnutím.

Odolné kosti a klouby

Některé výzkumy naznačují, že kurkuma dokáže redukovat úbytek kostní hmoty až o 50 %. Je to proto, že kurkuma obsahuje vitamín D a vápník, čímž vhodně posiluje kostní hmotu a klouby. Dopřejte si každou noc před spaním jednu sklenici a můžete se těšit na všechny tyto benefity.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]