Jak cukr, lepek, mléko a víno poškozují tvář

Pokožka je odrazem našeho zdraví. Nezdravé potraviny a nesnášenlivost organismu vůči některým složkám v potravinách, mohou způsobit i vážné kožní problémy. Znát to jde především na obličeji. Existují potraviny, které kráse prospívají a vyživují pokožku, ale také potraviny, které mohou krásu kazit. Jedná se především o mléko, víno, cukr a lepek. Pojďme se dnes společně podívat na složky a potraviny, které poškozují pokožku, zejména na tváři.

Víno

Typické příznaky nemalého příjmu alkoholu (anebo špatného odbourávání alkoholu, byť by malého množství) jsou vrásky mezi obočím, rozšířené póry, dehydratovaná pokožka s červenými fleky a výraznými liniemi pod nosem.

Lepek

Typickými příznaky lidí trpících nesnášenlivosti lepku bývají často otoky ve tváři, červené tváře, změna barvy brady a akné. Odborníci se domnívají, že až 15 % světové populace trpí nesnášenlivosti lepku.

Mléko

Typickými příznaky jsou oteklá víčka, tmavé kruhy pod očima, pupínky na bradě. Všechny tyto příznaky ukazují, že máte mléčnou intoleranci a že byste měli přestat konzumovat mléko a mléčné výrobky.

Cukr

Lidé, kteří mají nadbytek cukru ve své stravě a jejich tělo ho špatně snáší, mají na čele hodně vrásek a čar. Nepleťte si však prosím vrásky u starších osob, které jsou běžné. Jedná se vrásky buď u mladších lidí anebo o velmi výrazné vrásky. Dále pak se k tomuto problému pojí otoky kolem očí, suchá a povadlá pokožka. Když to napíšeme hodně laicky, ale tak, aby každý pochopil o co jde, tak cukr likviduje kolagen. Díky tomu pokožka ztrácí elasticitu.

Někdo může mít problémy s pokožkou již delší dobu a netuší, že to mohou způsobovat některé potraviny. U někoho se různé intolerance a alergie mohou objevit klidně v pozdním věku. Věnujte tedy pozornost tomu, co se vám snaží vaše tělo říci i prostřednictvím kvality vaší pokožky.

Obrázky: womendailymagazine.com