Zhubnout rychle a efektivně je možné, ale musíte tahat za více nitek naráz

Fotografie: Pixabay

Většinou, když se člověk rozhodne zhubnout, chtěl by to rychle. Ze dne na den to určitě nebude, ale je možné zhubnout v kratším časovém úseku. A to díky tomu, že budete tahat za více nitek naráz. Mezi tyto nitky patří bezesporu v prvé řadě zdravá strava, pohlídat si výdej vs. příjem, zdravý spánek a pravidelný pohyb.

Ovšem pravdou zůstává, že někomu se bude vždy hubnout lépe, jinému hůř. Záleží nejen na genetických faktorech, ale i dosavadním životním stylu a zdravotní stránce. V podstatě upravit stravu není dnes už nic složitého. Buď si můžete nechat sestavit od odborníka jídelníček nebo zkusit některou aplikaci (kalorické tabulky). Díky nim si nejen lépe uhlídáte příjem a výdej, ale najdete i spoustu receptů a inspirací na zdravá jídla.

Fotografie: Pixabay

Co se pohybu týče, ideální je pohybové aktivity střídat, aby si tělo nevytvořilo návyk. Mezi nejlepší spalovače tuku patří svižná chůze, běh, švihadlo, jízda na kolečkových bruslích a další. Vhodné je střídat aerobní a anaerobní aktivity.

  • Aerobní cvičení – krátkodobější aktivity s vysokou intenzitou

  • Anaerobní cvičení – déle trvající aktivita s nižší intenzitou

Spánek

Je známo, že lidé, kteří spí hůř, mají tendenci více jíst = vyšší kalorický příjem. Spánek je skvělý pomocník při hubnutí. Hodláte-li tedy snadněji a rychleji hubnout, zapomeňte na ponocování. Budete se muset naučit chodit do postele včas a dopřát tělu potřebnou délku spánku, což je 7 až 9 hodin. Spánek je při hubnutí velice důležitý a nevyplácí se jej podceňovat.

Fotografie: Pixabay

Výdej vs. příjem

Pro hubnutí musíte být po určitou dobu v kalorickém deficitu. To znamená přijímat méně energie a více energie vydávat. Kalorického deficitu snáze docílíte přidáním pohybu. Mimo jiné je pohyb zdraví prospěšný a pomáhá urychlit spalování tuků. S lepším kontrolou vám pomohou buď chytré hodinky nebo některá z aplikací. Zapisování si jídla a spálených kalorií při pohybu zní možná otravně, ale rozhodně vám to pomůže, alespoň na začátku, než si osaháte nové návyky.

Úvodní Fotografie: Pixabay