Obejmutím stromu za zdravotními benefity pro tělo i mysl: Léčivé účinky poskytuje i bříza a dub

Fotografie: Depositphotos

Objímání některých druhů stromů může mít velmi pozitivní přínosy pro lidské zdraví. Stačí si tento návyk osvojit a můžete se snadno zbavit stresu a bolestí těla.

Léčivá síla stromů není žádný vtip, ale vědecky dokázaný fakt – dokonce i před mnoha stovkami let lidé praktikovali léčení pomocí jejich účinků. Některé druhy se například skvěle osvědčily v boji proti stresu a depresím, podpoře mozkových funkcí, zejména koncentrace, snížení bolesti a naplnění těla energií. V každém případě je však podle odborníků důležité, abyste našli ten správný.

Bříza

Bříza je velmi silný a energeticky štědrý strom, který dokáže sdílet své schopnosti s člověkem již v mladém věku. Její objímání vám dodá především pozitivní myšlenky, zlepší stav vaší pokožky, ochrání vás před bolestí a celkově vám zlepší náladu. Obzvláště účinně se osvědčila zejména u žen a malých dětí – stačí ji objímat po dobu několika minut a její efekt vás bude provázet po dlouhou dobu.

Habr obecný

Tento silný a mohutný strom vám pomůže uniknout únavě, apatii a všem druhům úzkosti – stejně tak má sílu překonat nejrůznější obtíže a zbaví vás nerozhodnosti. Habr je velkým dárcem, o kterém je známo, že má mimořádné účinky, a proto není dobré se zdržovat v jeho blízkosti příliš dlouhou. Stačí 5 až 10 minut.

Dub

Dub je dalším mimořádně silným a mohutným stromem, který dodá odvahu vaší mysli i tělu, obnoví jasnost myšlení a sílu léčení. Zároveň se jedná o skvělého pomocníka, jenž zklidňuje nervozitu a tonizuje, pokud člověk nemá dostatek sil na boj s nemocí nebo životními problémy. I v tomto případě byste měli brát na vědomí, že je důležité s dubem zacházet opatrně, neboť jeho energie není vhodná pro každého – zaměřit by se na něj měli především muži, neboť pro ženy a děti by mohl být příliš intenzivní.

žena ve stresu
Fotografie: Pexels

Smrk

Tento aromatický strom vám pomůže snadno a jemně odstranit všechny negativní emoce, zbaví vás stresu, napětí a podráždění. Smrk je však také vynikající při odstraňování bolesti, pomáhá vypořádat se s nespavostí a nočními můrami.

Vrba

Vrba je ženský strom a měli byste k ní chodit pouze ve výjimečných životních obdobích. Pomůže vám zejména s bolestí ze ztráty a snadno vstřebat určitou tragédii. Nejenže odstraňuje bolest, ale také vás naplní nadějí – rozhodně u ní však nikdy neplakejte, neboť by to vaše pocity mohlo zhoršit.

Zdroj: MDPI

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]