Recept na tento přírodní elixír je v naší rodině děděn po generacích. Toto jsou jeho zdravotní benefity

Fotografie: Depositphotos

Extrakt z borovicové kůry je populárním přírodním lékem pro řešení mnoha zdravotních stavů. Je však potřeba znát vhodné dávkování, aby nedošlo k nežádoucím účinkům.

V minulosti se v mnoha kulturách využívala kůra, jehličí, pryskyřice a plody borovic jako lék na spoustu zdravotních problémů. Domorodí obyvatelé Severní Ameriky například pili čaj z borovicové kůry k léčbě kurdějí a některých otevřených ran, jak uvádí Katherine Marengo. Od 40. let 20. století se extrakt z borovicové kůry těší stále větší a větší oblibě, i když medicína už dávno postoupila, díky svým zdravotním výhodám.

Výtažek z mořské borovice

Přestože je na světě mnoho druhů borovic, většina výtažků z borovicové kůry dnes prodávaných jako bylinné doplňky pochází z mořských borovic, o nichž je známo, že obsahují rostlinné sloučeniny podporující zdraví, jako jsou vitamíny, polyfenoly a další fytonutrienty, zmiňuje dále Marengo.

Zdravotní výhody extraktu z borovicové kůry

Přestože jsou potřeba ještě další výzkumy, které by potvrdily zdravotní výhody výtažku z borovicové kůry, i nadále vykazuje velký potenciál k léčbě mnoha zdravotních stavů. Zde jsou některé benefity výtažku z borovicové kůry, které jsou dnes uváděny a podporovány.

Léčivý sirup z česneku a medu je účinnou prevencí nemocného těla. Má i antibakteriální účinky

  • Snižuje zánět
  • Podporuje zdraví srdce
  • Hojí rány
  • Zmírňuje příznaky při menopauze
  • Podporuje zdravé stárnutí
  • Může pomoci při ztrátě kostní hmoty
  • Používá se při poruše pozornosti s hyperaktivitou
  • Je účinná pro zdraví pokožky
  • Podporuje sportovní výkon

Jak používat extrakt z borovicové kůry

Obvykle se užívá ve formy kapslí, ale je možné jej použít i lokálně, jak píše server Healthline. Ať už se rozhodnete ho používat na cokoli, vždy je lepší začít s co nejmenším množstvím, které můžete postupně zvyšovat, jakmile získáte lepší představu, jak vaše tělo reaguje. Také byste se měli poradit se svým lékařem, než se pustíte do užívání extraktu z borovicové kůry.

Fotografie: Freepik

Podle MedlinePlus je ideální dávkování pro dospělého jedince 50–450 mg výtažku z borovicové kůry denně po dobu až 1 roku. Pokud se rozhodnete jej používat jako pleťový krém, je bezpečné jej nanášet 7 dní, jako pudr můžete klidně i 6 týdnů.

Co se týká dětí, je potřeba více studií, aby se užívání extraktu z borovicové kůry mohlo doporučovat i u dětské populace. V tomto případě vždy spolupracujte s pediatrem. Chcete-li si připravit sirup z borovicových výhonků, postup jsme již uvedli dříve na ZdravémStravování.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]