Léčivý sirup z česneku a medu je účinnou prevencí nemocného těla. Má i antibakteriální účinky

Fotografie: Canva

Česnek v kombinaci s medem nabízí jedinečný přírodní lék, který vám pomůže překonat řadu zdravotních problémů a podpoří obranyschopnost vaší imunity.

Česnek je silnou zbraní proti chorobám jakéhokoli druhu. Obsahuje přes 70 sloučenin síry, baktericidní látky, minerální látky, vitamíny skupiny B, vitamín C, aminokyseliny a silné enzymy. Jeho hlavní složkou je přitom allicin, který je zodpovědný za pozoruhodné antibiotické účinky této rostliny – právě díky nim je jeho konzumace skvělý způsob, jak vyléčit mnoho chorob a podpořit obranyschopnosti imunity. Obzvláště účinně pak česnek působí s medem, říká doktorka Katherine Marengo.

Zázračné účinky česneku

Česnek si získal oblibu v medicíně především díky allicinu, který je jeho hlavní léčivou složkou. Ta pomáhá stimulovat reprodukci bílých krvinek a tvorbu protilátek, díky čemuž účinně posiluje imunitní systém a chrání tělo před infekcemi jakéhokoliv druhu. Tato rostlina má však také antiseptické, antivirové, antibakteriální a tonizující účinky na všechny vnitřní orgány. Jeho konzumace je proto velmi prospěšná nejen pro kardiovaskulární systém, ale také celkové zdraví těla.

Stejně tak je toto přírodní léčivo hypoglykemickým, protinádorovým, detoxikačním, protizánětlivým a protirevmatickým prostředkem, jenž vám usnadní boj proti řadě dalších problémů. Pomůže vám také lépe strávit těžká jídla, jako je zejména červené maso, a zabraňuje tvorbě plynů – je však důležité poznamenat, že pokud ho tepelně zpracujete, zničíte tím většinu jeho účinků, proto je lepší konzumovat ho syrový. Abyste mohli těžit ze všech jeho účinků, můžete ho smíchat s medem a připravit si tak silný přírodní lék.

Příprava léčivého sirupu

Česnek v kombinaci s medem působí ještě účinněji. Důvodem je především skutečnost, že med má taktéž antibakteriální účinky a sílu česneku znásobuje. Kromě toho pak zmírňuje jeho chuť, díky čemuž pro vás bude snadnější ho zkonzumovat. K přípravě sirupu budete potřebovat následující ingredience:

  • 10-–15 stroužků česneku
  • 20 lžic medu
tekoucí med
Fotografie: Pexels

Postup pro přípravu je poté již velmi jednoduchý. Nejprve oloupejte česnek a rozdrťte ho pomocí vhodného nástroje. Směs následně vložte do sklenice a přidejte k ní med – pořádně míchejte, abyste získali hustou pastu. Takto připravený sirup uzavřete a nechte minimálně 1 týden odležet. Po uplynutí této doby směs přeceďte a můžete ji začít užívat. Pro získání nejlepších účinků si dopřejte 1 čajovou lžičku, a to maximálně 2krát denně.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]