Poznejte skvělý recept, který vám pomůže zbavit se otoků a zadržované vody v těle

Fotografie: Freepik

Jednoduchý recept, který využívá celoročně dostupné suroviny, vám pomůže nadobro skoncovat s otoky, zadržováním přebytečných tekutin i s nadváhou. Lékařka Hrefna Palsdottir prozradila tkví jeho kouzlo.

Přítomnost otoků, jak na nohou, tak na rukou, znamená, že je v tkáních těla zadržována nadbytečná voda, která způsobuje jejich bobtnání. Příčin zadržování vody je mnoho, avšak mezi ty nejčastější se řadí přetížení lymfatického systému, těhotenství, netěsnost kapilárních stěn, změny krevního tlaku (často způsobené špatnou srdeční funkcí) či selhání ledvin. Obnovit normální činnost vašeho těla vám snadno a rychle pomůže následující recept.

Fotografie: Freepik

Dejte problému navždy sbohem

Možná jste již vyzkoušeli možné i nemožné, abyste se přebytečné vody zbavili. V tom případě zkuste tento přírodní nápoj, který vám s avizovaným problémem pomůže, a navíc bude mít příznivý vliv na vaše celkové zdraví. Protože se připravuje ze surovin, které jsou dostupné celoročně, nebudete mít s jeho přípravou problém kdykoliv během roku. A samotná příprava vám nezabere déle než pár minut.

Fotografie: Unsplash

Pro přípravu ozdravného nápoje budete potřebovat 1 menší svazek petržele (asi 10 snítek), 1 střední mrkev, 1 pomeranč a čtvrtinu citronu, 1 polévkovou lžíci lněných semínek a 100–150 ml filtrované vody. Postup je pak následující: do mixéru nalijte šťávu získanou z připravených citrusů, přidejte pokrájenou mrkev, nasekanou petržel, lněné semínko a nakonec i vodu. Vše důkladně promixujte a ihned vypijte.

Výsledky jsou viditelné téměř okamžitě

Budete-li pít jednu sklenici tohoto nápoje denně, můžete již během prvního týdne očekávat kýžené výsledky. Měli byste se cítit celkově lépe a vaše hmotnost by se měla začít snižovat (v závislosti na množství zadržené vody). Abyste si váhový pokles zachovali – pokud je kýžený – přejděte na zdravější stravu a zmenšete porce svých jídel. Také byste měli dbát na pravidelný režim stravování, kdy se za ideální považuje pět jídel denně. A nezapomínejte na pravidelný pitný režim.

Fotografie: Freepik

Pokud by však vaše problémy přetrvávaly, vždy byste měli navštívit specializovaného lékaře, který vám poradí s vaším konkrétním zdravotním stavem. Nikdy není dobré své zdravotní problémy zanedbávat, a to i v případě, že se na první pohled nezdají nikterak závažné. Jak je nastíněno výše, otoky mohou být způsobeny i selháváním ledvin nebo špatnou funkcí srdce – a to jsou jistě již dost pádné důvody k tomu, abyste odborníka vyhledali.

Zdroj: Healthline