Zbavte se bolestivých otoků nohou. Co konkrétně dělat, aby tento problém odezněl

Fotografie: Depositphotos

Otoky na nohou mohou být velmi nepříjemným problémem. Naštěstí však existují způsoby, kterými dokážete zrychlit jeho zmenšení.

Otoky nohou většinou bývají důsledkem nahromaděné tekutiny ve spodní části těla nebo zánětu poraněných tkání a kloubů. Příčinou těchto problémů může být ledacos, je to například dlouhodobé stání, špatná obuv, těhotenství, intenzivní každodenní rutina nebo různá onemocnění. Ačkoliv otok obvykle zmizí sám, existují způsoby, jak jeho zmenšení můžete urychlit, říká lékařka Debra Rose Wilson.

Pijte více vody

Pokud vaše tělo není dostatečně hydratováno, bude se snažit zadržovat tekutiny, tudíž otoky na nohou pravděpodobně jen tak nezmizí. Abyste otok co nejrychleji zmenšili, vypijte každý den nejméně 8-10 sklenic.

Fotografie: Freepik

Mějte nohy nahoře

V případě, že si chcete ulehčit od nateklých nohou, jedním z nejlepších způsobu, jak na to, je nechat nohy nahoře. Když budete ležet, dejte pod ně polštář, a když budete sedět, položte si pod ně stoličku. Je taktéž dobré nechat nohy každý den minimálně dvacet minut opřené o stěnu směrem nahoru.

Pravidelný pohyb

Otoky nohou může způsobit jak dlouhé sezení, tak i dlouhé stání. Pokud vaše práce vyžaduje dlouhé hodiny nehybnosti, měli byste minimálně každou hodinu vstát a projít se, aby se vaše nohy dostatečně prokrvily. Navíc si tím dopřejete trošku pohybu a vyčistíte hlavu od přebytečného stresu.

Fotografie: Pixabay

Koupel nohou

Pokud vás trápí otoky na nohách, můžete jejich zmenšení urychlit správnou koupelí. Jednoduše napusťte lavor vlažnou vodou, přidejte sůl (epsomskou nebo jinou léčivou sůl) a nechte v něm vaše nohy nějakou dobu namočené. Soli pomáhají odstraňovat veškeré toxiny z vašeho těla, léčit bolesti svalů a především snižovat otoky a záněty.

Masáž nohou

Abyste se zbavili otoků, je velmi důležité nechat vaše nohy pořádně prokrvit. Toho jednoduše docílíte pomocí masáže od odborníka, který vám určitě se vším poradí a bude vědět, jak na to.

Fotografie: Freepik

Zvyšte příjem hořčíku a draslíku

Hořčík je skvělý pomocník v boji proti otokům a křečím. Abyste vašim nohám ulevili, snažte se konzumovat více mandlí, kešu oříšků, špenátu, brokolice a avokádo. Tyto potraviny jej obsahují v hojném množství. Dalším pomocníkem je draslík, který přispívá ke snížení krevního tlaku a nahromaděných tekutin v těle. Abyste ho měli dostatek, snažte se konzumovat více banánů, arašídů, lososa, bílých fazolí a sladkých brambor.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]