Zbavte se nebezpečných parazitů v trávicím traktu přírodní cestou

Fotografie: Freepik

Paraziti ve střevech nebo trávicím traktu trápí velkou část naší populace. Jaké jsou nejčastější příznaky těchto parazitů v těle a jak se proti nim bránit? Možná vás překvapí, jak jednoduché je se proti červům a jiným parazitům v těle bránit.

Paraziti do těla vstupují přes kontaminované potraviny

Nejčastější formou, jak do těla přicházejí paraziti, je pomocí kontaminované vody nebo kontaminovanými potravinami. Nejčastější potravinou, ze které se do našeho těla mohou dostat červy či jiní paraziti, je syrové nebo nedovařené maso či ryby. Dalším velmi častým způsobem, jak můžete do svého těla dostat parazity, je díky mouchám či hmyzu. Hmyz totiž často sedá na kontaminované prvky a díky přelétání mohou dostat parazity i k vaší blízkosti.

Fotografie: Freepik

Červy ve střevech však neobjevíte úplně snadno. Ani lékaři většinou na první dobrou nedokáží diagnostikovat parazity v trávicím traktu. Příznaky tohoto onemocnění se totiž moc neliší od příznaků jiných nemocí. Pokud u sebe tedy pozorujete více z následujících příznaků, určitě navštivte lékaře.

Mezi ty nejběžnější příznaky parazitů ve střevech patří:

  • časté nadýmání a plynatost
  • časté průjmy či zácpy
  • únava
  • alergie
  • slabá imunita

Infekce způsobená parazity v gastrointestinálního traktu vede také k častému nadýmání a plynatosti. Nadýmání vzniká hlavně kvůli tasemnici nebo jiným parazitům v trávicím traktu, kteří dělají v zažívacím systému paseku.

Fotografie: Freepik

Častý průjem nebo naopak zácpa patří k hlavním příznakům parazitů ve střevech

Infekce, který vzniká hlavně kvůli parazitům v těle, dokáže ve vašich střevech produkovat látku, která z celého těla vysává chlorid a sodík. Díky tomu se často u pacientů s takovým onemocněním objevují časté průjmy. Parazitující červy ve střevech mohou také blokovat proces trávení potravin a posléze jejich vylučování. Tyto kroky poté mohou vést k zácpě, která se může stát až chronickým problémem. V takovou chvíli se musí problém řešit s lékaři.

Fotografie: Freepik

Červi a paraziti se často usazují na stěnách střev, kde díky tomu vznikají různé záněty. Podráždění stěn střev vede k nepříjemným křečím a špatnému trávení.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]