Zbavit se bolesti zad můžete velice snadno. Stačí zmáčknout určité body na těle a máte vyhráno

Sedavý způsob života, který většina z nás vede, způsobuje silné bolesti zad téměř u každého. Často je taková, že dokonce brání normálnímu fungování. S rychlou pomocí přichází akupresura.

Bohužel v dnešním rychlém světě vede rostoucí tlak a stresující životní styl k nárůstu počtu onemocnění. Stále více lidí trpí bolestmi zad nebo dolní části zad kvůli sedavému způsobu života. Užívání léků proti bolesti není dlouhodobým řešením problému. Bojovat s ní lze i jinak, říká lékařka Peggy Pletcher.

Akupresurou proti bolesti

Zdá se, že nejjednodušším způsobem, jak se zbavit bolesti, je užívání léků proti bolesti. Mají však negativní vliv na náš organismus a poškozují zejména játra. Seznamte se s účinnou metodou, která vás zbaví úporných bolestí zad a dalších podobných potíží. Bude se cítit tak dobře, jako by vás žádné bolesti nikdy ani netrápily.

Akupunktura obnovuje tok energie v těle a zároveň odstraňuje zdravotní potíže, protože příčinou těchto potíží je narušení toku energie v našem těle. Tento tok lze zlepšit tlakem na určité body na těle. Bohužel se málo mluví o velmi účinných metodách léčby tradičními metodami. Jedním z nich je akupunktura. Odstraňuje bolest různého původu a poskytuje okamžitou úlevu.

Pro lepší výsledky se používají jehly, ale k tomu potřebujete odborné znalosti a mnoho zkušeností, abyste je mohli sami používat. Akupresura tyto znalosti nevyžaduje a můžete ji úspěšně používat ke stimulaci bodů na těle sami.

Fotografie: Pixabay
  • Bod GB30 se nachází na rozhraní pánve a stehenní kosti. Jeho stimulace léčí bolesti kyčlí, ramen, kloubů, zad a především ischias.
  • Bod B54 se nachází na zadní straně kolena a měli byste ho masírovat po dobu 2–3 minut. Tlak spojený s masáží v tomto bodě odstraňuje bolesti dolní části zad.
  • Bod GB29 se nachází na rozhraní pánve a stehenní kosti. Stimulace tohoto bodu zmírňuje bolesti kyčelních kloubů.

Tato velmi jednoduchá ošetření můžete provádět denně sami doma. Nevyžadují žádné zvláštní dovednosti. Záleží jen na vás, zda chcete zlepšit své zdraví. Jejich pravidelné používání přinese úžasné výsledky.

Zdroj: Healthline, Healthline