Jedinečná masážní technika, která téměř okamžitě odblokuje ucpaný nos

Fotografie: Depositphotos / Edit

Ucpaný nos je nepříjemný problém, který vám dokáže velmi snadno pokazit den. Zbavte se ho pomocí tohoto osvědčeného masážní postupu.

Ucpaný nos je nepříjemný problém, jenž může vést k bolestem hlavy, únavě, nebo dokonce bolesti očí a uší. Ať už je jeho příčina jakákoliv, příznaky bývají téměř v každém případě stejně otravné. Naštěstí však existuje účinná metoda, která vám pomůže s jeho léčbou, a to naprosto přirozeně. Jedná se o osvědčenou masážní techniku nosních dutin, již zvládnete aplikovat pomocí vlastních rukou. Jedná se o skvělé řešení, které vám pomůže mnohem lépe než jakékoliv jiné léky, říká doktor Gerhard Whitworth.

Jak se zbavit ucpaného nosu pomocí snadné a účinné masáže?

Jedním z nejlepších způsobů, jak se zbavit ucpaného nosu, je akupresura dutin. Tato metoda je zcela přirozená a leckdy funguje mnohem lépe než jakékoliv silné léky – pomáhá totiž aktivovat metabolické procesy v tkáních, zlepšuje krevní oběh v cévách a skvěle pomáhá rychle se zbavit veškerých příznaků ucpaného nosu nebo zánětu dutin. Postup vypadá následovně:

  • Cvičení 1: Začněte jemnými masážními pohyby v oblasti brady a tváří. Nemasírujte ovšem tuto oblast příliš silně a zbytečně na ni netlačte.
  • Cvičení 2: Nyní začněte vnitřní stranou dlaně masírovat celou bolest svého čela, a to odshora dolů.
  • Cvičení 3: Nyní přiložte oba ukazováčky ke kořenu nosu a začněte jimi masírovat oblast od začátku obočí až pod vnitřní koutky očí.
  • Cvičení 4: Položte ukazováčky na horní část nosu (kořen nosu) a jemně na toto místo tlačte několik sekund. Rozhodně to však nepřehánějte, abyste si nezpůsobili bolesti.
  • Cvičení 5: Nakonec sevřete ruce v pěst a palci masírujte oblast čelistních dutin. Tuto jinak citlivou část obličeje jemně masírujte, aniž byste jí způsobili bolest.

Jakmile dokončíte masáž, se vší pravděpodobností se budete cítit mnohem lépe, ovšem během postupu vám bude nejspíše vytékat z nosu uvolněná tekutina. Nejvíce účinná je tato metoda v počáteční fázi onemocnění nebo během remise – neměli byste ji však provádět, pokud máte vysokou horečku, hnisavý bakteriální zánět dutin, rakovinu nebo zánětlivé kožní onemocnění. Níže se také můžete podívat na video, ve kterém je celý postup akupresury zachycen od začátku do konce.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]