Akupresura: Japonská léčivá technika, která pomůže vyřešit celou celou řadu neduhů

Close up hand of masseuse with pressure point massage on female hand for blood circulation and fatigue, hand massage concept, copy space

Napadlo vás někdy, že se můžete léčit pomocí svých prstů? Jde o využití míst označovaných jako akupresurní body. Japonci ukazují, že každý prst je zodpovědný za zdraví konkrétního orgánu v těle. Tlakem na určitý bod na prstu můžete vyřešit mnoho zdravotních problémů, které vás trápí. Toto japonské umění se nazývá Jin Shin Jitsu. Můžete se o to pokusit sami, ale mnohem lepší bude navštívit odborníky, kteří jsou speciálně vyškolení.

Již po staletí používají Japonci této velmi účinné metody alternativního léčení. Jin Shin Jitsu je pouze jedna z nich. Jde o úžasný způsob, jak zlepšit své zdraví a neztratit při tom příliš času. Proces totiž netrvá déle, než 5 minut. Nepotřebujete žádné zvláštní dovednosti, jen správný návod. Doporučujeme si např. v knihovně půjčit knihu, která se tímto léčením zabývá a doporučí konkrétní postup. A který prst je podle nich odpovědný za co?

  • Palec – deprese, úzkost, jeho orgány jsou slezina a žaludek.
  • Ukazováček – nejistota, strach, zklamání, ovlivňuje močový měchýř a ledviny.
  • Prostředníček – hněv, podrážděnost, promítá se do žlučníku a jater.
  • Prsteníček – strach, smutek, odpovídá za tlusté střevo a plíce.
  • Malíček – nedostatek sebevědomí, nervozita, úzkosti, jeho orgány jsou tenké střevo a srdce.

Zlepšete si fyzické i psychické zdraví

Tato japonská metoda alternativní léčby je založená na principu, že každý prst je odpovědný za určitý orgán, ale také negativní pocity a smýšlení. V Japonsku je od starověku mnoho krásných umění a tohle je jedním z nich. Místní ho hojně využívají zejména proto, že mohou snadno získat rovnováhu nejen po fyzické, ale i psychické a emocionální stránce.

Z rukou ale můžete zjistit i mnoho dalších informací. Ruce, dlaně a prsty na rukou obsahují obrovské množství informací o vašem zdraví. Ruka zdravého člověka se vyznačuje teplou a hladkou pokožkou, na dlani jsou jasně viditelné linie, klouby jsou dobře pohyblivé a neviditelné. Nemoci a bolesti se projevují na prstech a dlaních, mění jejich vzhled a vlastnosti.

Funkce rukou

Víte, co o vás mohou prozradit vaše dlaně? Majitelé zkrácených prstů a širokých dlaní jsou náchylní k patologickým stavům, které jsou spojeny s cirkulací krve. Naopak jedinci s dlouhými prsty a půvabným dlaněmi jsou citliví na jevy a vlivy vnějšího prostředí. To znamená, že jsou více náchylní k virovým onemocněním, které se přenášejí vzduchem, jako jsou virózy a chřipky. Majitelé malých rukou mají také vyšší pravděpodobnost, že trpí poruchami nervového systému.

Kůže o vás prozradí hodně

Podle zásad japonské léčby je říká, že lidé s nažloutlou pokožkou mají potíže s játry nebo žlučníkem. To vám zaručeně potvrdí každý lékař. Zčervenání může indikovat toxické poškození jater, zatímco mramorový vzor na dlani ukazuje jasné problémy s prací vegetativně-cévního systému. Někdy proto stačí jen podívat se pořádně na své ruce a naslouchat svému tělu.

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]