Zázvorový čaj dokáže pomoci s ničením ledvinových kamenů

Zabíjí mikroby, mírní bolesti, zlepšuje imunitu, ničí ledvinové kameny. Víte, o čem je řeč? Není to nic jiného, než starý známý zázvorový čaj. Přestože jsou jeho účinky na zdraví velmi silné a potvrzené i západní vědou, dělí se lidé do dvou skupin, z nichž jedna zázvor miluje a druhá nenávidí.Jeho chuť je totiž natolik intenzivní a výrazná, že ne každý je schopný jej vůbec pozřít.

V asijských jídlech se dokonce používá jako alternativa k chilli, tak ostrá a palčivá je jeho chuť. Naštěstí existuje skvělý způsob, jak jej přirozeným způsobem dostat do jídelníčku i jeho odpůrcům.

Vypočítat léčivé účinky zázvoru na lidský organismus by bylo na velmi dlouhý seznam. Jedná se o jednu z nejzásadnějších superpotravin světa, která obsahuje vysoké množství důležitých vitaminů, minerálních látek, éterických olejů a dalších příměsí, které naše tělo přímo zbožňuje. Je to také velice účinné rozpouštědlo ledvinových kamenů a vápenatých usazenin v cévách. Možná dokáže zabít dokonce i koronavirus.

Díky této rozpouštěcí schopnosti ale jeho chuť nemusí lahodit každému a je důležité zakomponovat jej do stravy tak, aby se jeho palčivost co nejvíce eliminovala. V českých končinách je jeho užití často mezi lidmi omezeno na jeho přidání do čaje, který pijeme, když je nám ouvej a trápí nás chřipka a nachlazení. To je ale škoda, protože pravidelná konzumace nám může doslova zlepšit a prodloužit život.

Zlatý zázvorový čaj

Když hovoříme o zlatém čaji, nemáme na mysli několik koleček zázvoru přidaných do hrnku k černému čaji. Máme na mysli „plnotučný“ zázvorový nápoj, jehož účinky jsou doplněny o další přírodní zázraky, které navíc zjemňují jeho palčivost.

Takový čaj bojuje proti infekcím a zlepšuje funkci imunitního systému. Podporují krevní oběh a okysličení tkání, zmírňuje bolesti kloubů a svalů, léčí bolesti hlavy, zabraňují usazování vápníku v těle a působí jako přirozený životabudič. Jeho pravidelná konzumace výrazně snižuje riziko infarktu a mozkové mrtvice, stejně jako vzniku řady dalších onemocnění.

K výrobě tohoto čaje potřebujete

  • ¼ lžičky sušeného zázvoru nebo kousek čerstvého strouhaného kořene
  • ¼ lžičky sušené kurkumy, šálek vody
  • lžičku medu
  • trochu kokosového mléka.

Vroucí vodou zprudka spaříme kurkumu a zázvor, které pak necháme ještě dalších 10 minut louhovat. Poté zjemníme kokosovým mlékem a osladíme medem.

Uvidíte, že tento čaj zachutná i vašemu dědečkovi. Uvidíte!

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]