Unikátní zeleninová šťáva dokáže zbavit stresu a zpomalí projevy stárnutí

Tato zeleninová šťáva je doslova zázrakem. Dokáže vás omladit, podpoří vaše zdraví a prospěje psychice. A to není vše. Pozitivních vlastností na lidský organismus má více než dost. Může se proto znát, že je kombinací řady různých ingrediencí. Opak je pravdou. Základem není totiž nic běžnějšího, než klasická a známá červená řepa, dále také jablka a zázvor.

Obsahuje mnoho prospěšných látek

Jak je možné, že je tato zeleninová šťáva natolik unikátní? Důvodem je to, že obsahuje celou řadu prospěšných látek. Začneme vitamíny, kam se řadí hlavně A, B6 a také vitamín C. Potom nelze zapomínat ani na minerály, jako je fosfor a zinek, nebo i draslík, mangan, stejně jako měď. Opomenout nelze ani to, že je nápoj i dobrým zdrojem bílkovin nebo vlákniny.

Prospěje vašemu tělu

Tato zeleninová šťáva, kde je základem červená řepa, umí skvěle prospět vašemu tělu. Dokáže podpořit trávení, dokáže zlepšit imunitu lidského těla, stejně jako umí díky antioxidantům dobře detoxikovat. Zapomínat nelze ani na to, že umí zmírňovat projevy stárnutí, stejně jako má vliv na psychiku a tak tělo zbavuje stresu.

Opomenout nelze ani pozitivní vliv na zdraví očí, nebo to, že je nápoj vhodný při prevenci rakoviny. Hodí se také při běžných zdravotních problémech, při únavě, nebo je doporučován ženám, které chtějí být přirozeně krásné. Výčet kladů je opravdu velký.

Jak na přípravu? Je snadná

Tato zeleninová šťáva je na přípravu maximálně jednoduchá, o čemž se můžete hned přesvědčit. Staří jenom potřebné ingredience, které jsou tyto:

  • 1 malá červená řepa
  • 1 jablko
  • 10 cm zázvorového kořene
  • 250 ml vody

A co s tím? Řepu oloupejte, nakrájejte a dejte do mixéru. Z jablka vyřízněte jadřinec a i se slupkou ho nakrájejte a také přidejte do mixéru. Zázvor je nutné oloupat, nastrouhat na hrubo a přidat k ostatním ingrediencím. Ty zalijete vodou a pustíte mixér. Ten nechte pracovat do doby, než vytvoříte lahodné smoothie. To je možné v případě potřeby dochutit trochou medu. A jak často pít? Ideálně jednu takovou sklenku denně.

Fotografie: pixabay


Řekněte ostatním, co si myslíte