Netradiční čaje, které pomáhají v boji proti křečovým žilám a usnadňují hubnutí

Čaj je v dostání v několika variantách. Je oblíbeným nápojem po celém světě. Prodává se jeho bílá, černá nebo zelená varianta v několika variacích, které prospívají vašemu organismu. Některé mají dokonce léčivé účinky. Zjistěte, jak připravit čaj, který vás zbaví toxinů, křečových žil a tuku na játrech. Čaj navíc přispívá k rychlejšímu hubnutí. Je proto skvělým nápojem pro ty z vás, kteří jsou v redukčním režimu.

Čaj z petržele a máty proti tuku na játrech

Máta je jednou z nejčastějších přísad, které se čaje přidávají. Co se týče petržele, tak ten je plný antioxidantů a flavonoidů, které ničí tuky. Tím to ale nekončí. Jde o bohatý zdroj vitamínu C a A, které jsou nezbytné pro správnou funkci jater. Má také výbornou chuť. Připravte si

  • 5 g petržele
  • 5 g čerstvé máty
  • šťáva z půlky citronu
  • 200 ml vody

Bylinky nasekejte. Díky tomu se budou jejich látky lépe uvolňovat. Vodu přiveďte k varu a bylinky přidejte dovnitř. Vyčkejte, až se všechno vyvaří – okolo dvaceti minut. Tekutinu sceďte a servírujte s trochou citronové šťávy. Můžete přidat lžičku medu.

Čaj z kaštanů na křečové žíly

Díky svým protizánětlivým a antioxidačním účinku je tento čaj používán při léčbě poruch krevního oběhu, které způsobují vznik křečových žil. Kaštany vám pomohou i od bolesti při zánětech. Připravte si 250 ml vody a 5 g drť z kaštanů. Vodu nechte vařit a přidejte kaštanovou drť. Nechte 10 minut povařit. Aby vám čaj opravdu pomohl, pijte ho alespoň dva týdny nepřetržitě po dvou šálcích denně.

Fotografie: Pixabay

Mátový čaj, který vám pomůže zhubnout

Jednou z nejčastěji konzumovaných variant čaje je čaj mátový. Tento nápoj vám pomůže nejen se žaludečními a střevními problémy. Obsahuje silné přírodní antioxidanty, které vaše tělo zbaví škodlivin. Působí protizánětlivě. Bojuje proti nachlazení a má dezinfekční účinky. Pomáhá při nespavosti a stresu. A v neposlední řadě je také skvělým pomocníkem při hubnutí.

Jak na jeho přípravu? Připravte si 250 ml vody a 15 g zeleného čaje jako základ. Dále budete potřebovat 5 až 8 lístků máty. Podle chuti také citronovou šťávu a lžičku medu. Nejprve nalejte vodu do konvice a přiveďte k varu. Přidejte lístky zeleného čaje a máty. Směs nechejte povařit alespoň deset minut na mírném ohni. Odstavte a počkejte, až nápoj vychladne na přijatelnou teplotu. Podle chuti můžete přidat citron či zjemnit chuť medem.

Fotografie: Pixabay

Pokud opravdu toužíte po urychlení hubnutí, pijte mátový čaj po dobu dvou až tří týdnů. Pijte ho vždy ráno na lačný žaludek. Můžete ho pít i během dne, poté ale doporučujeme vynechat slazení. Během redukční diety byste totiž měli pít pouze neslazené nápoje. Sklenička sladkého čaje po ránu ale nikomu neublíží a už vůbec ne vašemu hubnoucímu procesu. Napište nám, jak vám tyto nápoje chutnali, a který jste zvolili.

Úvodní Fotografie: Youtube

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]