Zázračné diety často nefungují a slibují něco, čím nejsou a nikdy nebudou

Kdo chce zhubnout, ten mnohdy hledá jednoduché a efektivní diety. Není proto divu, že takový člověk často sklouzne k takzvaným zázračným dietám. Ty obvykle slibují hubnutí téměř bez práce. Tedy pokud si koupíte různé drahé produkty, které vám mají v úbytku kilogramů pomoci. Jsou skutečně tak prospěšné?

Pozor na to, co obsahují

Máme na mysli hlavně různé přírodní bylinkové a jiné koktejly na hubnutí, které mají navodit dojem, že jsou pro vaše tělo opravdu tím nejlepším. Jak je to ve skutečnosti? Ne vždy je přírodní složení skutečně zachováno – někdy v nich je také chemie. Dále nelze zapomenout na jejich nutriční hodnoty. Ty často nejsou nijak dobré, zvláště pokud má být daný koktejl náhradou stravy.

Neobsahují nic unikátního

Váš poradce pro hubnutí se vám bude snažit prodat co nejvíce daných produktů, o kterých bude mluvit jenom kladně, hlavně v souvislosti s tím, kolik unikátních látek obsahují. Je sice pravdou, že dané látky v nich skutečně jsou, ale stejně je můžete do těla dostat z běžného ovoce a zeleniny. Sice jsou pro tělo vhodné, ale nejsou až tak výjimečné, jak je označováno.

Pozor na cenu

Ceny daných koktejlů a dalších zázraků jsou celkem vysoké. Vaše dieta se vám může celkem výrazně prodražit, zvláště pokud byste dané produkty neměli jako doplněk, ale postavily na nich celý váš jídelníček. Tolik k samotné prodejní ceně. Tu navíc musíme porovnat i s běžnými jídly, které by vám jistě daly více, a to za podstatně menší cenu. Proto jsou tyto zázračné diety tak nepopulární.

Výhody samozřejmě mají

Jsou tu samozřejmě i určité výhody, na které bychom neměli zapomínat. Mezi hlavní klady patří celková jednoduchost přípravy. Pokud koktejl využijeme jednou za čas, kdy chceme rychlé jídlo, může se jednat o celkem dobrý doplněk diety. Stavět však na něm celé hubnutí, to je chyba.

Jsou tu i rizika

Sice tu jsou výhody, ale jsou tu také rizika. Dlouhodobé užívání je stejné, jako byste jedli neustále stejnou, nerozmanitou stravu. Tělu může něco chybět a tím ho můžete výrazně poškodit. Proto pozor na to, jaké zázraky vám jsou doporučovány. Často i od vašich známých. Proč? Jelikož z nich mají nemalou provozy a proto se je snaží prodat.

Fotografie: Pixabay