Vypadávání vlasů lze snadno zastavit. Mezi účinné pomocníky patří i kokosový a olivový olej

Fotografie: Depositphotos

Vypadávání vlasů je problémem mnoha lidí. Pokud se nejedná o zdravotní problém, je možné jej řešit pomocí zavedení nových postupů v péči o vlasy a změny jídelníčku.

Přestože je vypadávání vlasů spíše mužským problémem, nevyhýbá se ani ženám, pro které je často takový stav ještě více stresující. Nicméně ať už jste muž, nebo žena, můžete zaznamenat některý z mnoha druhů vypadávání vlasů, jako je například řídnutí, nepravidelná ztráta vlasů nebo rozestupy mezi vlasy, říká doktorka Amanda Caldwell. Jak takové stavy řešit?

Příčiny vypadávání vlasů

Řídnutí vlasů může být způsobeno životním stylem, genetikou nebo obojím. I určité zdravotní stavy mohou vést k vypadávání vlasů. Mezi hlavní důvody patří například nadměrná péče o vlasy, používání hrubých vlasových produktů, nošení příliš upnutých účesů, nedostatečná výživa ve stravě, stres apod. Jakmile budete znát přesnou příčinu, můžete vypadávání vlasů zmírnit nebo zcela zažehnat, jak uvádí Reema Patel.

Co můžete udělat, abyste ztrátu vlasů zastavili

Pokud vypadávání vlasů nesouvisí se zdravotní příčinou, existují kroky, které můžete v tomto případě podniknout vy sami. V prvé řadě se snažte jíst vyváženou stravu s dostatkem železa a bílkovin. Uvažovat můžete i o doplňcích stravy. Pokud kouříte, snažte se tento zvyk odbourat. Je škodlivý nejen pro vaše vlasy, ale i celkové zdraví. Stejně tak snižte vliv stresu na vaše zdraví. Přestože je stres přirozenou součástí života a nelze se mu zcela vyhnout, dlouhodobé vystavení stresu může poškodit vaše celkové zdraví, včetně vlasů, jak radí server Healthline.

kokosový olej
Fotografie: Freepik

Pečujte o své vlasy. Zvažte používání jemných vlasových produktů, tvrdší receptury totiž mohou vlasy vysušovat a způsobit jejich lámání, což je jedna z příčin ztráty vlasů. Udržujte své vlasy i pokožku hlavy čisté. Do své rutiny v péči o vlasy zapojte i přírodní prostředky, například kokosový olej, který pomůže zabránit poškození vlasů úpravou a vystavením UV záření, či olivový olej, jenž poskytne vlasům hloubkovou výživu a chrání je před lámáním, píše dermatoložka Amanda Caldwell.

Povislé kůže se dá snadno zbavit i bez chirurgických zákroků. Pomohou i bílkoviny a zpevňující krémy

Svým vlasům a pokožce hlavy také můžete dopřát pravidelné masáže, poradit se můžete i se svým kadeřníkem, pokud mu důvěřujete, aby vám doporučil vlasové produkty přímo vám na míru. Je-li však problém ztráty vlasů hlubší, tedy zdravotního původu, je potřeba jej konzultovat s vaším lékařem. Může se jednat o příznak vážného zdravotního stavu. Na ZdravémStravování jsme již radili, jak bojovat s šedivými vlasy.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]