Přírodní prostředky, které účinně bojují proti vypadávání vlasů

Fotografie: Depositphotos

Ztráta vlasů je velmi nepříjemný problém, se kterým se potýká téměř většina světové populace – zbavte se ho pomocí těchto přírodních prostředků.

Pokud jste si na sobě všimli toho, že vám začaly vypadávat vlasy, nemusíte hned začít vyhledávat chirurgické operace nebo obchody s parukami – jde totiž o problém, který lze zmírnit pomocí určitých přírodních přípravků a postupů, jako je například užívání cibulové šťávy, konzumace zdravých tuků nebo pití dostatečného množství vody. Abyste si své vlasy tedy zachovali krásné a husté, níže se seznamte s těmi nejlepšími způsoby, jak toho dosáhnout. Více prozradila lékařka Raechele Cochran Gathers.

Cibulová šťáva

Cibule obsahuje síru, sloučeninu, která účinně stimuluje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání – aplikace cibulové šťávy na pokožku hlavy tak pomáhá regenerovat vlasové folikuly, díky čemuž jsou vlasy silnější a pevnější. Tento přírodní prostředek navíc stimuluje krevní oběh ve vlasové pokožce, což podporuje jejich růst.

Zelený čaj

Pravidelná konzumace zeleného čaje přináší mnoho zdravotních benefitů, a to včetně zdraví našich vlasů – stimuluje totiž jejich růst, neboť zabraňuje tvorbě dihydrotestosteronu (DHT), hormonu, jenž jejich růst zpomaluje. Pro lokální aplikaci si jednoduše připravte směs ze dvou sáčků zeleného čaje a dvou lžiček hořčice, kterou posléze naneste na pokožku hlavy a nechte působit 10 až 15 minut. Pro dosažení nejlepších výsledků používejte tento způsob denně po dobu 12 týdnů.

Fotografie: Pixabay

Špenát a salát

Vezměte si několik listů salátu a špenátu, vložte je s trochou vody do mixéru a ingredience nechte pořádně promíchat, aby vytvořily jednotnou směs – tu poté naneste na pokožku hlavy a nechte několik minut působit. Díky vysokému obsahu hořčíku, který je nezbytný pro tvorbu keratinu, a různých vitamínů, vápníku a dalších živin dokáže tato listová zelenina posilovat vlasy a účinně regenerovat jejich růst.

Rybí tuk

Rybí tuk přináší řadu zdravotních benefitů jak pro naše srdce, tak i pro naše vlasy – účinně je posiluje a přispívá k jejich růstu. Tuto potravinu naše tělo získává především konzumací ryb, a proto byste je měli zařadit do jídelníčku alespoň dvakrát týdně, přičemž nejlepší volbou pro vás bude losos, tuňák, makrela a sardinky. Pokud ryby zrovna dvakrát nemusíte, můžete sáhnout po doplňcích stravy.

Zdravá strava

Zdravá strava je základem všeho, a proto vás pravděpodobně nepřekvapí, že jde o jeden z nejlepších prostředků proti vypadávání vlasů. Vlasy se skládají převážně z bílkovin, tudíž pro jejich posílení a stimulaci růstu je důležité konzumovat potraviny bohaté právě na tuto složku potravy – pro pořádnou dávku bílkovin zvolte například kuřecí maso, ryby, vejce, fazole, čočku a sýr.

Fotografie: Freepik

Pijte hodně vody

Pití dostatečného množství vody udržuje naše tělo hydratované a podporuje růst tkání, což znamená, že náš organismus snadněji přenáší veškeré bílkoviny, minerály, vitamíny a další živiny potřebné pro růst našich vlasů.

Přestaňte kouřit

Kouření může způsobit problémy s krevním oběhem, který je vzhledem k tomu, že prokrvuje pokožky hlavy, velmi důležitý pro správný růst vlasů. Pokud tedy chcete stimulovat jejich růst, přestaňte kouřit a vyhýbejte se veškerému pasivnímu kouření.

Zdroj: Healthline, Healthline