Boj s šedivými vlasy lze vyhrát i bez komerčních přípravků. Mezi alternativy patří i ghí nebo cibule

Fotografie: Depositphotos

Šedivé vlasy jsou noční můrou naprosto každé ženy. Pokud se před nimi chcete ochránit, stačí pozměnit některé své návyky a používat správné domácí prostředky.

Šedivé vlasy jsou skutečnou noční můrou pro většinu žen, často i pro některé muže. Pokud je ve svých vlasech objevíte, nemusíte ihned užívat drahé prostředky plné chemikálií, abyste je odstranili nebo přebarvili – skvěle vám postačí vyzkoušet některé domácí triky, jako je například použití cibule nebo kokosového oleje. Problém tak vyřešíte zcela přirozeně a za zlomek peněz, říká doktorka Debra Rose Wilson.

Domácí prostředky na šedivé vlasy

Zastánci tradiční medicíny doporučují řadu přírodních prostředků pro odstranění nevzhledných šedivých vlasů. Patří mezi ně například:

 • Kokosový olej: každý druhý den před spaním vmasírujte do svých vlasů a pokožky hlavy kokosový olej. Druhý den ráno si vlasy umyjte jako obvykle.
 • Zázvor: každý den snězte lžičku čerstvého nastrouhaného zázvoru smíchaného s 1 lžící medu.
 • Černá sezamová semínka: dvakrát až třikrát týdně snězte polévkovou lžíci černých sezamových semínek, která zpomalí proces šedivění.
 • Ghí: dvakrát týdně si masírujte vlasy a pokožku hlavy čistým ghí (přepuštěným máslem).
 • Cibule: rozmixujte cibuli v mixéru, a poté tekutinu přeceďte přes sítko, abyste získali pouze šťávu. Dvakrát týdně si ji vtírejte do pokožky hlavy, nechte ji působit 30 minut a nakonec umyjte šamponem jako obvykle.
 • Šťáva z mrkve: každý den vypijte 8 uncí (přibližně 236 ml) mrkvové šťávy.
 • Strava: jezte potraviny bohaté na enzym katalázu, které podporují zdraví vlasů, jako jsou česnek, zelí, sladké brambory, kapusta, brokolice a mandle.
 • Mandlový olej: smíchejte mandlový olej, citronovou šťávu a šťávu z amly. Směs vmasírujte do vlasů a pokožky hlavy (nejlépe dvakrát denně po dobu 3 měsíců).

Šediny dávají sbohem: Pšeničná tráva nebo kuchyňská cibule vlasům vrátí jejich původní šmrnc

Pomoci vám také dokáže účinná pasta z kari listů a jogurtu. Smíchejte obě ingredience v poměru 1:2 tak, abyste získali hustší směs. Tu poté naneste na své vlasy a pokožku hlavy a po 30 minutách ji smyjte. Opakujte dvakrát až třikrát týdně.

Změna životního stylu jako řešení šedivých vlasů

Dalším důležitým bodem pro udržení krásných vlasů je získávání dostatku vitamínů. Ujistěte se, že vám nechybí zejména:

 • vitamíny skupiny B, zejména B-12 a biotin
 • vitamín D
 • vitamín E
 • vitamín A

Stejně tak je důležité udržovat dostatečnou hladinu minerálů v těle, a to zejména zinek, železo, hořčík, selen a měď. Dalším důležitým krokem je také přestat kouřit, jelikož tento zlozvyk může mimo jiné poškodit a zmenšit vlasové folikuly. Své vlasy také vždy chraňte před sluncem a přikrývejte je kloboukem nebo šátkem.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]