Míra vypadávání vlasů klesne o 80 % během prvních 4 dnů. Zkuste tuhle levnou přírodní metodu

Fotografie: Depositphotos

Vypadávání vlasů je nepříjemný problém, který trápí především ženy. Pokud se s ním potýkáte i vy, můžete vyzkoušet několik jednoduchých způsobů léčby.

Přestože je vypadávání vlasů obvykle spojováno s muži, realita je taková, že více než 55 % žen během svého života zažije nějakou formu tohoto problému – a přibližně 40 % žen zažívá trvalou ztrátu vlasů po celý život. Ačkoliv je v tomto případě hlavním faktorem genetika, často může jít také o důsledek nezdravých každodenních návyků. Naštěstí však existují jednoduché způsoby, jak vypadávání zvrátit a ochránit se před ním do budoucna, říká doktorka Cynthia Cobb.

Zelený čaj

Výzkumníci aplikovali extrakt ze zeleného čaje na pokožku hlavy žen, které trápilo vypadávání vlasů, a zjistili, že se jedná o velmi účinného pomocníka – již po 4 dnech bylo zřejmé, že se jejich růst dramaticky zvýšil. Tento zdravý nápoj navíc chrání pokožku hlavy a zlepšuje vlasové folikuly. Kromě toho také poskytuje další účinné živiny, které zlepšují průtok krve a zvyšují hladinu kyslíku v organismu.

Cibulová šťáva

Ačkoliv vás může vůně cibulové šťávy odpuzovat, jedná se o dalšího skvělého pomocníka, který prokazatelně podporuje růst vlasů. Je zvláště účinný při alopecia areata, kdy kromě vlasů vypadávají pacientům také chlupy na různých částech těla. Stejně tak toto přírodní léčivo pomáhá zlepšit krevní oběh pokožky hlavy nebo jiných částí těla. Stačí rozmixovat trochu cibule, vymačkat šťávu, nanést ji na pokožku hlavy a před šamponováním nechat 15 minut působit.

Maska z vaječného žloutku

Vaječný žloutek obsahuje síru, která je důležitá pro vlasy a jejich růst. Ačkoliv vědci vyžadují provést další studie, které by tuto skutečnost potvrdily, většina zastánců tradiční medicíny na tuto potravinu nedá dopustit. Abyste využili jejich plný potenciál, můžete si připravit léčivou masku – stačí smíchat 2-3 žloutky s 2-3 kapkami citronové šťávy a nanést masku rukama na pokožku hlavy. Poté si přikryjte hlavu čepicí a nechte kúru působit alespoň 20 minut. Nakonec stačí vlasy opláchnout studenou nebo teplou vodou.

vejce
Fotografie: Pixabay

Když tělo poptává více vitamínů: Mezi spolehlivé příznaky patří šupinaté skvrny nebo lupy

Ženšen

Ženšen má mnoho prospěšných vlastností, a to zejména co se týče stimulace vlasových folikulů a podpory růstu vlasů. Zatím není k dispozici mnoho studií, které by toto téma dokázaly potvrdit, ale jedna z roku 2018 ukazuje docela dobré výsledky. Abyste získali co nejlepší výsledky, můžete tuto složku užívat jako doplněk stravy – ještě před tím se však raději poraďte se svým lékařem.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]