Přírodní prostředky, kterými podpoříte zdravý růst vlasů a omezíte jejich vypadávání

Fotografie: Freepik

Každý chce mít zdravé vlasy, které už od pohledu září. Bohužel však někdy dojde k tomu, že přes veškerou snahu tohoto cíle nemůžeme dosáhnout. Pomoc vám přinesou přírodní prostředky.

Vlasy hrají důležitou roli v životě každého z nás. Bohužel až dvě procenta světové populace v jistém okamžiku postihne náhlá ztráta vlasů či jejich postupné vypadávání. Mnoha lidem se také stává, že se svými vlasy nejsou spokojeni, ba dokonce se za ně i stydí. Může to být způsobeno jejich řídnutím, třepením nebo problematickým růstem. Mnohokrát kvůli tomu vyhledávají drahé šampóny a procedury, ale ve skutečnosti mohou v mnoha případech pomoci přírodní produkty, které jsou uvedeny níže.

Pampelišky

Aby byly prospěšné vašim vlasům, vyzkoušejte tento recept. Ponořte čajový sáček z kořene pampelišky na 10 minut do horké vody. Mezitím po dobu 5 minut vařte 2 lžíce lněných semínek v horké vodě. Po jejich uvaření vyjměte semínka z vody, přidejte lžíci medu a nechejte vychladnout. Následně směs smíchejte v lahvi s pampeliškovým čajem a jednou lžící citronové šťávy a důkladně protřepejte. Po klasickém umytí vlasů si směs vmasírujte do pokožky hlavy, zabalte do masky a nechte 10 minut působit.

Fotografie: Unsplash

Aloe vera

Aloe pomáhá odstranit zbytky produktů a přebytečných olejů z vašich vlasů. Je jemná pro vaši pokožku hlavy, podporuje růst a působí preventivně proti vypadávání vlasů. Výhodou také je, že si ji můžete jednoduše pěstovat doma. Pro vytvoření přírodního hydratačního krému na vlasy si vezměte lahev, šálek vody a půl šálku šťávy z aloe. Vodu s rostlinou smíchejte a před použitím vždy protřepejte.

Cibulový džus

Zní to možná trochu divně, ale šťáva zejména z červené cibule má pro vaše vlasy blahodárné účinky. Obnovuje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání. Oloupejte cibuli a nakrájejte ji na menší kousky. Nejlépe pomocí mixéru ji důkladně rozmixujte. Nechte chvíli odstát a následně přeceďte pro získání šťávy. Vždy před mytím ji naneste na pokožku hlavy a nechte působit cca půl hodiny.

Fotografie: Unsplash

Levandulový olej

Levandulový olej má blahodárné účinky pro vaše vlasy, zvláště co se růstu týče. Pokud budete tento olej zředěný nanášet jednou denně na vlasovou pokožku, již po 4 týdnech můžete zaznamenat silnější vlasy a větší počet vlasových folikul. Musíte ho ale vždy zředit s jiným olejem, jelikož se jedná o éterický olej. Pokud máte strach z mastných vlasů, postačí vám si ho přidat do šampónu.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]