Účinkům této koupele jsem původně nevěřila. Mé nohy však po 10 minutách vypadaly jako nikdy předtím

Fotografie: Best For My Feet / Creative Commons / Attribution 3.0

Ocet disponuje protiplísňovými a antibakteriálními vlastnostmi, které mohou efektivně bránit vzniku plísní na nohou, eliminovat nepříjemný zápach a uklidnit suchou pokožku.

Na naše nohy jsou neustále kladeny různé nároky. Celý den nás nesou, často zahalené v nepohodlné obuvi. Není překvapující, že mnozí z nás se střetávají s nepříjemnými problémy, jako jsou puchýře, bolesti, zápach a plísně, například v podobě atletické nohy. Naštěstí existuje jednoduché řešení pro vaše nohy, a to právě v kuchyni, kde najdete prostředky ke zvládnutí těchto potíží, říká doktorka Debra Rose Wilson.

Proč jablečný ocet?

Celkově lze říci, že jablečný ocet je cenově dostupný, přírodní a účinný způsob, jak si udržovat nohy zdravé a krásné. Při pravidelném používání může poskytovat mnoho výhod pro péči o vaše nohy. Jablečný ocet je oblíbeným domácím lékem a má několik výhod, jež z něj dělají skvělou volbu:

  • antibakteriální a protiplísňové vlastnosti,
  • exfoliace a změkčení kůže,
  • zklidnění a zmírnění svědění,
  • pomoc při hubnutí a detoxikaci,
  • snížení zápachu.

Koupel z jablečného octa

Jablečný ocet není jen o aromatu, skrývá i bioaktivní látky schopné likvidovat nepřátelské bakterie a bacily, které ohrožují vaše zdraví. Přestože se mnohým zdá jeho zápach nepříjemný, jablečný ocet může sloužit jako účinný prostředek proti mikrobům a bakteriím v těle. Co budete potřebovat? Pouze 45 minut vašeho času a stejné množství teplé vody a octa.

Popraskané paty budou hladké jako miminko. Mezi účinné spojence patří jablečný ocet i teplá voda

jablečný ocet jablka
Fotografie: Pixabay

Během několika minut budete svědky, jak se nepotřebné látky oddělují a odstraňují z vaší pokožky díky proceduře známé jako koupel nohou. Jablečný ocet se může pozitivně projevit nejen na hubnutí, ale také na zlepšení zažívání a dýchacích potíží. Do směsi teplé vody a octa lze přidat i různé druhy koření, vonné esence, a dokonce i vonné soli. Bakterie a mikroby na našich nohou mohou způsobit nejen suchou kůži, ale také různé infekce. Nyní se podívejte, jak dosáhnout těchto skvělých výsledků.

Zahřejte vodu na 20 °C a přelijte ji do nádoby, do které přidáte celou láhev octa. Pro příjemnou vůni můžete přidat kapku levandule. Poté si vyhraďte 30 minut času, ponořte nohy do roztoku a uvidíte, jak bakterie a nežádoucí látky mizí. Stačí to provádět jednou týdně a nejenže budou vaše nohy čisté, ale také se budete cítit skvěle.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]